Սեպտեմբերի 1-ին՝ Գիտելիքի օրը, ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Արմավիրի մարզ՝ մասնակցելու Տանձուտ և Այգեշատ համայնքների միջնակարգ դպրոցների վերանորոգված և կահավորված մարզադահլիճների, հանդերձարանների ու հարակից տարածքի բացման արարողությանը: Միջոցառմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը։
Վերանորոգման աշխատանքները մեկնարկել են շուրջ երեք ամիս առաջ՝ մայիսի 27-ին, «Իմ քայլը» հիմնադրամի «Հանրակրթական դպրոցներում առողջ ապրելակերպի խթանում» ծրագրի շրջանակում։
Նախաձեռնությունը միտված է խթանելու ֆիզիկական կրթությունը, հանրայնացնելու ֆիզիկական ակտիվության և առողջ ապրելակերպի մշակույթը, նպաստելու վարակիչ և ոչ վարակիչ հիվանդությունների կանխարգելմանը, ակտիվացնելու համայնքային կյանքը: Վերանորոգման աշխատանքները համաֆինանսավորել է «Իզմիրլյան» հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակը:
Տեղեկացնենք, որ «Հանրակրթական դպրոցներում առողջ ապրելակերպի խթանում» ծրագրում արդեն իսկ ընդգրկվել են նոր դպրոցներ:

В День Знаний - 1 сентября министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян посетил Армавирскую область для участия в церемонии открытия отремонтированных, оборудованных спортивных залов, раздевалок и прилегающей территории общеобразовательных школ в общинах Тандзут и Айгешат..
В мероприятии также приняла участие супруга премьер-министра РА, председатель попечительского совета Благотворительного фонда «Мой шаг» Анна Акопян.
Ремонтные работы были начаты около трех месяцев назад, 27 мая, в рамках программы фонда «Мой шаг» «Пропаганда здорового образа жизни в общеобразовательных школах».
Инициатива направлена на популяризацию физического воспитания и распространение культуры физической активности и здорового образа жизни,содействие профилактике инфекционных и неинфекционных заболеваний, активной общественной жизни. Ремонтные работы софинансируются армянским офисом Фонда «Измирлян».
Следует отметить, что новые школы уже включены в программу «Пропаганда здорового образа жизни в общеобразовательных школах».