Հայաստանի Հանրապետությունը մասնակցում է Հնդկաստանում 2020 թ. փետրվարի 1-16-ը անցկացվող Սուրաջկունդի 34-րդ միջազգային արհեստների փառատոնին: Հայկական պատվիրակությունը ներկայացնում են ժողովրդական արհեստագործներ և ժողովրդական կատարողական արվեստի կրող խմբեր:
Հայաստանի տաղավարում ցուցադրված են հայ վարպետների (Արմենուհի Խաչատրյան, Արմինե Պողոսյան, Մարալ Շեուհմելիան) ասեղնագործություններ, գոբելեններ և ժանյակներ: Փառատոնի ընթացքում նախատեսվում են նաև «Կայթ» նվագախմբի ելույթները:
«Կայթ» նվագախումբը հիմնադրվել է 2016 թվականին, Երևանում՝ Կորյուն Դավթյանի նախաձեռնությամբ, նպատակ ունենալով ազգային նվագարաններով կատարելու հայկական ժողովրդական ավանդական երաժշտություն։ Կազմում ընդգրկված են երիտասարդ երաժիշտներ, որոնցից յուրաքանչյուրը տիրապետում է որևէ երաժշտական գործիքի, այդ թվում` բլուլ, շվի, պարկապզուկ, զուռնա, դուդուկ, դհոլ, դափ, քանոն և ուդ։ Խմբում ընդգրկված են նաև երգիչ և երգչուհի:
«Կայթ» նվագախմբի երկացանկի մեծ մասը ներկայացնում է բանավոր ավանդույթով պահպանված և 19-20-րդ դարերում Կոմիտասի, Միհրան Թումաճանի, Արամ Քոչարյանի ջանքերով գրառված նմուշներ։ Լինելով հայ ժողովրդական մի շարք երգերի և մեղեդիների առաջին բեմական կատարողը, «Կայթը» փորձում է պահպանել ավանդույթը՝ ժամանակակից մտածողության պայմաններում։

Республика Армения принимает участие в 34-м Международном фестивале ремесел «Сураджкунд» в Индии, который проводится с 1 по 16 февраля. Армянская делегация представлена народными мастерами и фольклорными коллективами. Вышивки, гобелены и кружева армянских мастеров (Арменуи Хачатрян, Армине Погосян, Марал Шеухмелиян) представлены в армянском павильоне. Во время фестиваля также запланированы выступления ансамбля «Кайт».
Ансамбль «Кайт» был основан в 2016 году в Ереване по инициативе Корюна Давтяна, с целью исполнения армянской народной музыки на национальных инструментах. В группу входят молодые музыканты, каждый из которых играет на каком-либо музыкальном инструменте, включая блул, шви, волынку, зурну, дудук, дхол, бубен, канон и уд. В группу также включены певец и певица.
Большая часть репертуара «Кайт» состоит из произведений устного народного творчества, собранных и записанных усилиями Комитаса, Миграна Тумаджана и Арама Кочаряна в 19-20 веках. Являясь первым исполнителем ряда армянских народных песен и мелодий, «Кайт» стремится сохранить национальные традиции в условиях современного мышления.