ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ, «Հարմոնիում» երաժշտական զարգացման կենտրոնի նախաձեռնությամբ տեղի կունենան «Հայաստանի Հանրապետության տաղանդավոր պատանի երաժիշտ-կատարողների զարգացման և կատարելագործման նպատակային ծրագրի» անդամների գալա համերգները:
Կատարված աշխատանքների ինքնատիպ ստուգատես-համերգների ընթացքում կամփոփվի 2019 թ. ընթացքում արվածը։ Ծրագրի անդամները տոնական մթնոլորտում կամփոփեն իրենց ստեղծագործական առաջընթացը և կատարողական վարպետությունն ու ձեռքբերումները:
Համերգի շրջանակում պատանի երաժիշտներն ելույթ կունենան նաև ՀՀ վաստակավոր արտիստ, միջազգային մրցույթների դափնեկիր, դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանի և ՀՀ վաստակավոր արտիստ, միջազգային մրցույթների դափնեկիր, թավջութակահար Արամ Թալալյանի հետ: Համերգների ընթացքում կկատարվեն եվրոպական, ռուս և հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ:
ՀՀ տաղանդավոր պատանի երաժիշտ-կատարողների զարգացման և կատարելագործման ծրագրի նպատակն է բացահայտել և աջակցել 11-20 տարեկան տաղանդավոր երաժիշտ-կատարողներին՝ «Դաշնամուր», «Ջութակ» և «Թավջութակ» մասնագիտություններում: Ծրագիրը միջոցառումների համալիր շարք է, որը միտված է բնականոն սերնդափոխությանը և միջազգային ասպարեզում հայ կատարողական դպրոցի մրցունակության ապահովմանը:
Ծրագրում ներգրավված 15 պատանի երաժիշտներ 2013-2019 թթ. մասնակցել են ավելի քան 250 տարբեր միջոցառումների` մրցույթներ, փառատոներ, համերգներ, որոնցից շատերն արժանացել են հանրապետական և միջազգային մրցույթների դափնեկրի կոչմանը: Ծրագրի ղեկավարն է ՀՀ վաստակավոր արտիստ, միջազգային մրցույթների դափնեկիր, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դաշնամուրային ֆակուլտետի դասախոս, պրոֆեսոր, դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանը:
Գալա համերգները տեղի կունենան դեկտեմբերի 19-ին` ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան տուն-թանգարանում և դեկտեմբերի 20-ին` ժամը 19:00-ին, Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում:

При поддержке Министерствa образования, науки, культуры и спорта РА и по инициативе центра развития музыки ‘‘Гармониум’’, пройдут гала-концерты участников ‘‘Целевой программы развития и совершенствования талантливых молодых исполнителей Республики Армения’’
Во время оригинальных обзорных-концертов будут подведены итоги 2019 года. Участники концерта подведут итоги своего творческого прогресса, мастерства и достижений в праздничной атмосфере.
Во время концерта молодые музыканты выступят с заслуженными артистами РА, лауреатом международных конкурсов пианистом Арменом Бабаханяном и виолончелистом Арамом Талаляном. Во время концертов будут представлены произведения европейских, российских и армянских композиторов.
Целями программы ‘‘Развитие и совершенствование талантливых молодых музыкантов Армении’’ являются выявление и поддержка талантливых музыкантов от 11 до 20 лет по специальностям «Фортепиано», «Скрипка» и «Виолончель». Программа представляет собой сложную серию мероприятий, направленных на естественную смену поколений и обеспечение конкурентоспособности Армянской исполнительной школы на международной арене.
15 молодых музыкантов, которые принимают участие в программе, в 2013-2019гг. участвовали в более чем 250 различных мероприятиях - конкурсах, фестивалях, концертах, многие из которых были удостоены звания лауреата национальных и международных конкурсов.