Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Երևանի Ալեքսանդր Բլոկի անվան նորակառույց թիվ 122 դպրոց և ծանոթացել պայմաններին:
Վարչապետին ուղեկցել են ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը և Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Դպրոցի շինարարությունը մեկնարկել է 2021 հունվարին: Ներկայում այստեղ սովորում է 821 աշակերտ։ Շինարարական աշխատանքներն իրականացվել են Ասիական զարգացման բանկի «Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման» ծրագրի շրջանակում: Ընդհանուր առմամբ դպրոցի կառուցմանը տրամադրվել է 1 մլրդ 948 մլն դրամ:
Վարչապետը շնորհավորել է ներկաներին դպրոցի բացման առիթով և ընդգծել իրադարձության կարևորությունը. «Մեր երկրի ապագայի համար ամենակարևոր իրադարձությունները տեղի են ունենում ոչ միայն կառավարական շենքերում, այլև դպրոցներում և մանկապարտեզներում, որտեղ ձևավորվում են մեր երկրի ապագայի մասին պատկերացումներն այն մարդկանց մտքում, ովքեր պետք է իրագործեն դրանք: Եվ այս առումով նման դպրոցների ստեղծումը, ֆիզիկական պատշաճ միջավայրի ձևավորումը չափազանց կարևոր է, որովհետև քաղաքաշինությունը և քաղաքաշինական օբյեկտները մեր մտածողության վրա ուղիղ ազդեցություն ունեցող գործոններ են, ինչը երբեք չպետք է թերագնահատել»:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր այն նրանք, ովքեր նպաստել են դպրոցի կառուցման աշխատանքներին: Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նաև Ասիական զարգացման բանկին համագործակցության համար և հույս հայտնել, որ արդյունավետ համագործակցությունը կշարունակվի, կզարգանա:

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the newly constructed School №122 after Alexander Blok in Yerevan and got acquainted with the conditions.
ESCS Minister Zhanna Andreasyan, TAI Minister Gnel Sanosyan and Yerevan Mayor Tigran Avinyan accompanied the Prime Minister.
The construction of the school was launched in January 2021. Currently, there are 821 students studying here. The construction work was carried out within the framework of the "Seismic Safety Improvement Program” of the Asian Development Bank. In general, 1 billion 948 million AMD were allocated for the construction of the school.
The Prime Minister congratulated those present on the opening of the school and highlighted the importance of the event: “The most significant events for the future of our country occur not only in government buildings but also in schools and kindergartens, where ideas about the future of our country are formed in the minds of those people who should realize them. And in this regard, the creation of such schools, the formation of an appropriate physical environment is extremely important, because urban planning and urban development facilities are factors that directly affect our thinking, which should never be underestimated.”
The Prime Minister thanked all those who contributed to the construction of the school. The Head of Government also thanked the Asian Development Bank for cooperation and expressed hope that productive cooperation will continue and advance.