Ապրիլի 29-ը նշվում է որպես Պարի միջազգային օր: Տոնի խորհրդի առթիվ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը հանդիպել է պարարվեստի ոլորտի նվիրյալների հետ, շնորհավորել մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիդ մասնագիտական տոնի առթիվ, մաղթում ստեղծագործական նոր ներշնչանքներ, բազում բեմեր, լեփ-լեցուն դահլիճներ և ծափերի տեղատարափ»,- նշել է նախարարը և կարևորել պարարվեստի անզուգական դերակատարումը մարդու կյանքում:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանի հրամանով՝ Պարի միջազգային օրվա կապակցությամբ պարարվեստի ոլորտում երկարամյա աշխատանքային գործունեության համար Ելենա Պավլիդին (Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետային խմբի փորձավար), Նարեկ Հարությունյանը (Հայաստանի պարի պետական անսամբլի պարող), Փայլակ Սարգսյանը (Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածնի և ՀԲԸՄ Նորքի հայորդյաց տան «Նարեկ» պարային դպրոցի հիմնադիր, բալետմայստեր) պարգևատրվել են Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության Ոսկե մեդալով:
Պարգևը հանձնել է ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը:
Ներկաները շնորհակալություն են հայտնել բարեմաղթանքների, ոլորտի առաջնահերթությունը կարևորելու և գնահատանքի համար:
Հավելենք նաև, որ Պարի միջազգային օրվա կապակցությամբ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով:

29-го апреля отмечается как Международный День танца. По случаю праздника министр ОНКС РА Ваграм Думанян встретился с преданными деятелями в сфере танцевального искусства, поздравил с профессиональным праздником.
«Сердечно поздравляю всех вас с профессиональным праздником, желаю новых творческих вдохновений, многочисленных сцен, переполненных залов и бурных аплодисментов», - отметил министр и подчеркнул важность неповторимой роли танцевального искусства в жизни человека.
По приказу министра ОНКС Ра Ваграма Думаняна, за многолетнюю трудовую деятельность в сфере танцевального искусства по случаю Международного Дня танца Елена Павлиди (танцмейстер балетной группы Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна), Нарек Арутюнян (танцор государственного ансамбля танца Армении), Пайлак Саргсян (основатель, балетмейстер танцевальной школы «Нарек» Первопрестольного Святого Эчмиадзина и Норкского айордац Тун) награждены золотой медалью Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.
Награду вручил министр ОНКС РА Ваграм Думанян.
Присутствующие поблагодарили за добрые пожелания, важность приоритета сферы и выразили признательность.
Добавим также, что в связи с Международным днем танца министр ОНКС РА Ваграм Думанян выступил с поздравительным посланием.