Նոյեմբերի 30-ին հանդիսավորությամբ վերաբացվել է Արմավիրի քաղաքային մարզադաշտը՝ երկարամյա դադարից հետո կրկին շահագործման հանձնվելով:
Բացման պաշտոնական արարողությունը կատարել են Արմավիրի քաղաքապետ Դավիթ Խուդաթյանը և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը: Արարողությանը ներկա էին և մարզադաշտի ենթակառուցվածքներին ծանոթացել են ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը:
Արմավիրի քաղաքային մարզադաշտում իրենց հանդիպումները հիմնականում անց են կացնելու Հայաստանի երիտասարդական և պատանեկան թիմերը: Հնարավոր է՝ մարզադաշտում իրենց հանդիպումներն անցկացնեն նաև Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի մի քանի թիմեր:
«Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան է հիմնական ֆինանսական միջոցները տրամադրել: Վերանախագծումը և շինարարական աշխատանքները կազմել են 688 միլիոն դրամ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, կարևորելով ավանդույթներ ունեցող մարզադաշտի վերաբացումը, ընդգծել է ներկայիս բարեկարգ վիճակը. «Ավանդույթներով ստադիոն էր ու, ցավոք, հիմնահատակ ավերվել էր: Բացման արարողության ժամանակ տեսանք նկարները, պարզապես խղճուկ վիճակ էր: Հիմա շատ բարեկարգ տեսք է ստացել, թեև իհարկե դեռ ավարտական տեսքի կբերվի, դեռ շինարարության անավարտ տարրեր կան, որպես ակադեմիա էլ՝ պետք է կացարաններ կառուցվեն:
ՀՖՖ նախագահի պնդմամբ՝ 2022 թվականի մարտին մինչև 23 տարեկանների Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպումն այստեղ է կայանալու: Բավականին լավ վիճակի ստադիոն ունեցանք, որը կօգնի լիցքաթափել Երևանի ստադիոնները, որևէ թիմ հավանաբար այն կվերցնի որպես իր տնային ստադիոն, ու արմավիրցիները հնարավորություն կունենան հետևելու Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության հանդիպումներին, ինչու չէ, հետագայում նաև միջազգային խաղերի՝ ինչպես հավաքականների մակարդակով, այնպես էլ ակումբների՝ եվրագավաթների շրջանակում»:
Հավելենք, որ Արմավիրի քաղաքային մարզադաշտը տեղավորում է 3 100 հանդիսական: Կից գործում են արհեստական խոտածածկով 4 փոքր դաշտեր:

30 ноября торжественно открылся городской стадион Армавира, который после многолетнего перерыва вновь был сдан в эксплуатацию.
Официальную церемонию открытия провели мэр Армавира Давид Худатян и президент федерации футбола Армении Армен Меликбекян. На церемонии присутствовали вице-премьер Амбарцум Матевосян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, заместитель министра МСФО Карен Гилоян.
На городском стадионе Армавира в основном будут проходить встречи молодежных и юношеских команд Армении. Возможно, свои матчи на стадионе проведут и несколько команд Премьер-лиги Армении.
«Основные финансовые средства на реконструкцию стадиона предоставила федерация футбола Армении. Ремонт и строительные работы составили 688 млн драмов», - сказал в беседе с журналистами президент федерации футбола Армении Армен Меликбекян.
Заместитель министра Карен Гилоян, подчеркнул важность открытия стадиона, имеющего свои давние традиции, и отметил нынешнее благоустроенное состояние: «Это был стадион со своими традициями, но, к сожалению, был разрушен. Во время церемонии открытия мы увидели фотографии прежних лет, это было просто жалкое состояние. А сейчас он получил очень благоустроенный вид, хотя, конечно, еще будет приведен в окончательный вид, еще есть незавершенные элементы строительства, а также в качестве академии должны быть построены жилища».
По словам президента ФФА, в марте 2022 года здесь состоится встреча между командами Армении и Украины в возрастной группе до 23 лет: «У нас появился достаточно хороший стадион, который поможет разрядить стадионы Еревана, какая-либо команда, вероятно, возьмет его в качестве своего домашнего стадиона, и армавирцы будут иметь возможность следить за матчами Высшей лиги Армении, почему бы и нет, а в дальнейшем и за международными играми, как на уровне сборных, так и в рамках еврокубков».
Добавим, что что городской стадион Армавира вмещает 3100 зрителей. Также действуют 4 небольших поля с искусственным покрытием.