Համաձայն ՀՀ վարչապետի որոշման՝ կրթության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցության աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով ՀՀ պատվիրակությունը, ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ, մեկնել է Վրաստան (Թբիլիսի):
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Վրաստանի կրթության և գիտության նախարարության միջև կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Ստորագրող կողմերն էին ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը և Վրաստանի կրթության և գիտության նախարարի առաջին տեղակալ Եկատերինե Դգեբուաձեն:
Ըստ հուշագրի՝ համագործակցությունը կընդլայնվի մի քանի ուղղությամբ. կողմերը կնպաստեն երկու երկրների ուսուցիչների վերապատրաստման և գնահատման համակարգերի կատարելագործման նպատակով փորձի փոխանակմանը, ԿԳՄՍ նախարարության ենթակայությամբ գործող գնահատման և թեստավորման կենտրոնն աջակցություն կցուցաբերի 100 հարցերից բաղկացած առաջադրանքների բանկի մշակմանը՝ նախատեսված Վրաստանի դպրոցներում աշխատող հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչների մասնագիտական որակավորման քննության համար:
Կողմերը քննարկել են դպրոցական սննդի ապահովման գործընթացում փորձի փոխանակմանը, ինչպես նաև Կրթության զարգացման և նորարարության ազգային կենտրոնի գործունեությանն առչնվող հարցեր, կրթական բարեփոխումների առանձնահատկությունները և այլն: Հայկական պատվիրակությունը հանդես է եկել կրթական ոլորտին վերաբերող մի շարք զեկույցներով, մասնավորապես՝ «Պետական հանրակրթական ծրագրերի արդիականացում` միջազգայնորեն ընդունված չափանիշներին` STEM կրթություն», «Միջին դպրոցի ուսուցիչների մասնագիտական զարգացում. դասավանդման և ատեստավորման նոր մոտեցումներ», «Հեռավար ուսուցում և ՏՏ կիրառումը դպրոցներում», «Դպրոցական սննդի ծրագրի իրականացումը», «Ուսուցիչների վերապատրաստման համատեղ ծրագրի իրականացում, դպրոցներում հայերենի և վրացերենի ուսուցում», «Համատեղ կրթամշակութային արտադպրոցական ծրագրերի իրականացում», «Միջպետական համագործակցության շրջանակում տրամադրվող կրթաթոշակներ» և այլն:
Այցի շրջանակում հայկական պատվիրակությունն այցելել է Թբիլիսիի թիվ 103 դպրոց, որտեղ գործում են հայկական դասարաններ: ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը ողջունել է աշակերտներին, մանկավարժներին, հետաքրքրվել նրանց հուզող հարցերով և ընթացիկ խնդիրներով:

Согласно решению премьер-министра РА, для участия в очередной встрече рабочей группы по армяно-грузинскому сотрудничеству в сфере образования делегация РА во главе с заместителем министра НОКС РА Артуром Мартиросяном отбыла в Грузию (Тбилиси). Между Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения и Министерством образования и науки Грузии подписан меморандум о взаимопонимании. Подписавшими сторонами были заместитель министра МСФО Артур Мартиросян и первый заместитель министра образования и науки Грузии Екатерине Дгебуадзе.
Согласно меморандуму, сотрудничество будет расширено в нескольких направлениях. стороны будут способствовать обмену опытом с целью усовершенствования систем переподготовки и оценки учителей двух стран, Центр оценки и тестирования, действующий при министерстве, окажет содействие в разработке банка заданий, состоящего из 100 вопросов, предназначенных для экзамена по профессиональной квалификации учителей армянского языка и литературы, работающих в школах Грузии.
Стороны обсудили вопросы обмена опытом в процессе обеспечения школьного питания, а также вопросы, связанные с деятельностью Национального центра развития образования и инноваций, особенности образовательных реформ и т.д. армянская делегация выступила с рядом докладов, касающихся образовательной сферы, в частности: «Модернизация государственных общеобразовательных программ по международно признанным стандартам-STEM», «Профессиональное развитие учителей средней школы. новые подходы к преподаванию и аттестации», «Дистанционное обучение и применение ИТ в школах», «Реализация программы школьного питания», «Осуществление совместной программы переподготовки учителей, обучение армянскому и грузинскому языку в школах», «Осуществление совместных культурно-образовательных внеклассных программ», «Стипендии, предоставляемые в рамках межгосударственного сотрудничества» и т. д.
В рамках визита армянская делегация посетила 103-ю школу в Тбилиси, где действуют армянские классы. Заместитель министра Артур Мартиросян поприветствовал учеников, педагогов, поинтересовался волнующими их вопросами и текущими проблемами.