Հայաստանի ըմբշամարտի բոլոր տարիքային հավաքականները փայլուն մրցաշրջան են անցկացնում. միջազգային մրցաշարերում նրանք արդեն իսկ նվաճել են 4 տասնյակից ավելի մեդալ:
Այսօր ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի պաշտոնակատար Վահրամ Դումանյանն ընդունել է Հայաստանի հունահռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանեկան ու երիտասարդական հավաքականների մարզիկներին, նրանց մարզիչներին և Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի ղեկավարությանը: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը:
ԿԳՄՍ նախարարի պաշտոնակատար Վահրամ Դումանյանը շնորհավորել և շնորհակալություն է հայտնել ըմբիշներին ու նրանց մարզիչներին՝ ընդգծելով, որ նվաճած մեդալների թիվն արդեն իսկ վկայում է փայլուն աշխատանքի մասին. «Շնորհակալ եմ բոլորիդ մեզ հաղթական և հուզումնալից էմոցիաներ պարգևելու համար: Ցանկանում եմ, որ մեր բոլոր զգացողությունները կապված լինեն միայն նմանօրինակ հաղթանակների հետ: Դրանք հիմք են ավելի մեծ՝ ազգային հաղթանակների համար: Դուք մեր հարստությունն ու ապագան եք: Վստահ եմ՝ մեզ բոլորիս հպարտանալու դեռ շատ առիթներ եք պարգևելու: Առանձնահատուկ երախտագիտությունս եմ հայտնում մարզիչներին, որոնց լավ աշխատանքի արդյունքը տեսնում ենք գործնականում՝ այսքան մեդալների տեսքով»:
Ներկաները շնորհակալություն են հայտնել ընդունելության համար և վստահեցրել՝ շարունակելու են բարձր պահել Հայաստանի մարզական պատիվը: Հանդիպման ընթացքում մարզաշխարհի ներկայացուցիչները նաև բարձրացրել են իրենց հուզող հարցերը։ Վահրամ Դումանյանը վստահեցրել է, որ ԿԳՄՍ նախարարությունն անելու է հնարավորը՝ պետական աջակցության ծավալներն ավելացնելու համար:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն էլ տեղեկացրել է, որ գործուն քայլեր են ձեռնարկվում ոլորտն առավել համակարգված դարձնելու ուղղությամբ. «Ցանկությունները և հնարավորությունները երբեմն չեն համընկնում, բայց վստահեցնում եմ, որ մարզիկների և մարզիչների նկատմամբ վերաբերմունքը արմատապես փոխվելու է դեպի լավը: Հատկապես անձնական մարզիչները չպետք է իրենց անտեսված զգան: Այժմ տարվում են համապատասխան աշխատանքներ, որպեսզի ոչ միայն ըմբշամարտի, այլև մյուս մարզաձևերի բոլոր տարիքային խմբերի լավագույն մարզիկները և նրանց անձնական մարզիչներն իրենց առավել գնահատված զգան: Հավաստիացնում եմ, որ բոլոր կարգավորումները լինելու են հօգուտ մարզիչների և մարզիկների»:

Все возрастные сборные Армении по борьбе проводят блестящий сезон. на международных турнирах и они уже завоевали более 4 десятков медалей.
Исполняющий обязанности министра образования, науки, культуры и спорта РА Ваграм Думанян принял спортсменов юношеской и молодежной сборных Армении по греко-римской и вольной борьбе, их тренеров и руководство федерации борьбы Армении. На встрече также присутствовал заместитель министра Карен Гилоян.
И. о. министра Ваграм Думанян поздравил и поблагодарил борцов и их тренеров, подчеркнув, что количество завоеванных медалей уже свидетельствует о блестящей работе: «Благодарю всех вас за победу и трогательные эмоции, которые вы нам предоставили, и желаю, чтобы все наши чувства были связаны только с подобными победами. Они являются основой для больших национальных побед. Уверен, что вы подарите всем нам еще много поводов гордиться. Я выражаю особую признательность тренерам, результаты хорошей работы которых мы видим на практике в виде стольких медалей».
Присутствующие поблагодарили за прием и заверили, что продолжат высоко держать спортивную честь Армении. В ходе встречи представители спортивного мира также подняли волнующие их вопросы. Ваграм Думанян заверил, что министерство сделает все возможное для увеличения объемов государственной поддержки.
Заместитель министра Карен Гилоян сообщил, что предпринимаются действенные шаги для того, чтобы сделать сферу более скоординированной: «Желания и возможности иногда не совпадают, но уверяю вас, что отношение к спортсменам и тренерам коренным образом изменится к лучшему. Особенно личные тренеры не должны чувствовать себя пренебрегаемыми. Сейчас ведется соответствующая работа, чтобы лучшие спортсмены всех возрастных групп не только борьбы, но и других видов спорта и их личные тренеры чувствовали себя более ценными. Уверяю вас, что все урегулирования будут в пользу тренеров и спортсменов».