ՀՀ կառավարությունը և ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագիրը սննդի փաթեթներ կտրամադրեն տարրական դասարանների շուրջ 100 հազար երեխայի: Սա պայմանավորված այն հանգամանքով, որ կորոնավիրուսի պատճառով դպրոցների խոհանոցներն ու ճաշանները շարունակում են փակ մնալ:
Համագործակցելով ՀՀ կառավարության հետ` Պարենի համաշխարհային ծրագիրը վերակազմակերպել է «Դպրոցական սնունդ» ծրագիրը, որ երեխաները հնարավորություն ունենան ամենօրյա սննդարար կերակուրներ ստանալ տանը՝ մինչև դպրոցների խոհանոցների և ճաշարանների վերաբացումը ու սննդի ապահովման վերսկսումը։
ՊՀԾ-ն Հայաստանի ամբողջ տարածքում առողջարար սննդի փաթեթներ կտրամադրի տարրական դասարանների շուրջ 50 հազար երեխայի` «Դպրոցական սնունդ» ծրագրի շրջանակում, որը ֆինանսավորում է Ռուսաստանի Դաշնությունը: Ծրագրի աստիճանաբար ազգայնացման շրջանակում ՀՀ կառավարությունը զուգահեռաբար կաջակցի լրացուցիչ շուրջ 50 հազար դպրոցականի:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը և ՊՀԾ-ն սննդի փաթեթները դպրոցականներին տրամադրում են 2020/21 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի ընթացքում։
Մեկանգամյա այս բաշխումը միտված է աջակցել ընտանիքներին՝ հոգալու երեխաների սննդային կարիքները 80 օրվա ընթացքում: Սննդի փաթեթները, որոնք տրամադրելու են ՀՀ կառավարությունը և ՊՀԾ-ն, պարունակում են հետևյալ պարենային մթերքները՝ հնդկացորեն, ոսպ, մակարոնեղեն, բրինձ, ձեթ և ցորենի ալյուր:
Ծրագրից օգտվում են ՀՀ բոլոր մարզերի 1-4 դասարանների աշակերտները՝ բացի Երևանից։ Փաթեթները կտրամադրվեն մինչև տարեվերջ։

Правительство РА и Всемирная продовольственная программа (ВПП) ООН предоставят пакеты питания около 100 тысячам детей начальных классов. Это обусловлено тем, что из-за коронавируса кухни и столовые школ продолжают оставаться закрытыми.
Сотрудничая с правительством РА, Всемирная продовольственная программа реорганизовала программу «Школьное питание», чтобы дети имели возможность получать ежедневно питательные продукты дома до открытия кухонь и столовых школ и возобновления школьного питания. ВПП на всей территории Армении предоставит пакеты здорового питания около 50 тысячам детей начальных классов в рамках программы «Школьное питание», финансируемой Российской Федерацией. В рамках программы постепенной национализации правительство Армении параллельно окажет содействие около 50 тысячам школьникам. Министерство образования, науки, культуры и спорта РА и ВПП предоставляют школьникам пакеты питания в течение первого семестра 2020/21 учебного года.
Это единовременное распределение направлено на поддержку семей, чтобы заботиться о питательных потребностях детей в течение 80 дней. Пакеты продуктов питания, предоставленные правительством РА и ВПП, содержат следующие продукты питания: гречка, чечевица, макароны, рис, масло и пшеничную муку.
Программой пользуются ученики 1-4 классов во всех регионах РА, кроме Еревана. Пакеты будут предоставлены до конца года.