ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են իրականացվող և նախատեսված համատեղ ծրագրերը կրթության և երիտասարդության ոլորտներում:
Նախարարի տեղակալն ընդգծել է, որ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը տարիներ շարունակ հետևողական աջակցություն է ցուցաբերել բարեփոխումներին և առանձնահատուկ տեղ ունի միջազգային գործընկերների ցանկում: Նա նաև հույս է հայտնել, որ համատեղ աշխատանքը կնպաստի համագործակցության ընդլայնմանը: Հայաստանում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայը ներկայացրել է Հայաստանի հետ համագործակցության ռազմավարության հիմնական ուղղությունները:
Այս համատեքստում կողմերը կարևորել են ընթացիկ համագործակցության շարունակականությունը, մասնավորապես` անդրադառնալով համընդհանուր ներառական կրթության ներդրման, վաղ մանկության զարգացման, երիտասարդությունն հանուն կլիմայի բարեփոխումների և մի շարք այլ ծրագրերի:

Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Артур Мартиросян принял представителя ЮНИСЕФ в Армении Таню Радочу. В ходе встречи были обсуждены реализованные и намеченные совместные программы в сфере образования и молодежи.
Заместитель министра подчеркнул, что ЮНИСЕФ на протяжении многих лет последовательно поддерживает реформы и занимает особое место в списке международных партнеров. Он также выразил надежду, что совместная работа будет способствовать расширению сотрудничества. Представитель ЮНИСЕФ в Армении Таня Радоча представила основные направления стратегии сотрудничества с Арменией.
В этом контексте стороны подчеркнули важность продолжающегося сотрудничества, в частности, в том, что касается включения инклюзивного образования, развития детей в раннем возрасте, деятельность молодежи в области климата и ряда других проектов.