Օլիմպիական խաղերի եռակի, աշխարհի քառակի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանն այսօր տոնում է ծննդյան 91-ամյակը: ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը լեգենդար մարզիկին շնորհավորել է նրա անունը կրող Մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոցում:
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ անվերջ կարելի է թվարկել կոչումներն ու մեդալները, որոնք Ալբերտ Ազարյանի տասնամյակների բեղուն գործունեության արդյունքն են.
«Անգնահատելի է Ձեր անմնացորդ նվիրումը, ներդրումն ու վաստակը հայկական սպորտի զարգացման և հայ մարմնամարզիկների վարպետության բարձր մակարդակն աշխարհին ներկայացնելու կարևորագույն գործում: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»,- ասել է Արայիկ Հարությունյանը՝ ընդգծելով, որ Ազարյանն իր օրինակով շարունակում է սերունդներ կրթել:
Ալբերտ Ազարյանը նշել է, որ իրեն 19 տարեկան է զգում, շարունակում է մարզվել և ոգեշնչել երիտասարդ մարզիկներին: «Օղակների արքան» և ԿԳՄՍ նախարարը շրջել են մարզադպրոցում, հայկական սպորտի լեգենդը վարակիչ կենսուրախությամբ ներկայացրել է մարզադպրոցի գործունեությունը: Արայիկ Հարությունյանը հույս է հայտնել, որ 92-ամյակին Ալբերտ Ազարյանին նույն ոգևորությամբ կտեսնի, իսկ շնորհավորելու առիթներն ավելացած կլինեն՝ ակնարկելով, որ Ազարյանի մարզադպրոցի սան Արթուր Դավթյանը Տոկիոյում կայանալիք Օլիմպիական խաղերում գուցե կդառնա մեդալակիր:

Albert Azaryan, a three-time Olympic Champion, four-time World and European Champion, celebrates his 91-st anniversary today. The RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Arayik Harutyunyan congratulated the legendary athlete at Albert Azaryan Children and Youth Gymnastics School of Olympic Reserve.
According to the Minister of Education, Science, Culture and Sports Arayik Harutyunyan, Albert Azaryan’s innumerable titles and medals are the result of fruitful activities through the decades: “Immeasurable is your dedication and contribution to the development of Armenian sports and raising high performance level of Armenian athletes in the world. I wish you strong health and all the best.” stated Arayik Harutyunyan emphasizing that Azaryan continues to educate generations by his example.
Albert Azaryan noted that he feels like 19-year-old, continues to train and stimulate young athletes. The King of Rings and the Minister of Education, Science, Culture and Sports took a walk around the sports school, where the legend of the Armenian sport presented the activities of the sports school with catching cheerfulness. Arayik Harutyunyan hoped that he will meet Albert Azaryan with the same enthusiasm on his 92-nd anniversary, and there will be more occasions for congratulations, hinting that Arthur Davtyan, a pupil of Azaryan sports school, may become a medalist at the Olympic Games in Tokyo.