ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ՝ «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը (հիմնադիր և խմբավար՝ Սոնա Հովհաննիսյան) Սիցիլիայի մայրաքաղաք Պալերմոյում համերգներով հանդես է եկել Սիցիլիայի սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ:
Հունվարի 24-ին և 25-ին «Politeama Garibaldi» թատրոնում կայացած համերգներին ներկայացել է երգչախմբի արական կազմը, որը համալրվել է նաև Հայաստանի լավագույն բաս երգիչներով: Հայկական երգչախումբը և սիցիլիական նվագախումբը հանդես են եկել դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Ծրագրում հնչել են Աարոն Կոպլենդի «Խաղաղ քաղաք» ստեղծագործությունը և Շոստակովիչի թիվ 13 «Բաբի Յառ» սիմֆոնիան:
Հատկանշական է, որ երկու համերգները նվիրված են եղել Հոլոքոստի զոհերի հիշատակի միջազգային օրվան, որը ՄԱԿ-ի որոշմամբ ոգեկոչվում է աշխարհի տարբեր երկրներում: Եվ բնական է, որ ցեղասպանության այս թեման շատ մոտ է նաև հայ ժողովրդին: Նշենք, որ համերգներն ընդունվել են բացառիկ ջերմությամբ և հոտնկայս ծափահարություններով. հայ արտիստները հիացրել են տեղի ունկնդրին իրենց վարպետությամբ:

При поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА Государственный камерный хор «Овер» (основатель и дирижер Сона Ованнисян) выступил с Сицилийским симфоническим оркестром в столице Сицилии Палермо.
24 и 25 января в театре «Politeama Garibaldi» выступил мужской состав хора, который был дополнен лучшими бас-вокалистами Армении. Армянский хор и Сицилийский оркестр возглавлял дирижер Эдуард Топчян.
В программе прозвучали «Мирный город» Аарона Копланда и Симфония N 13 «Бабий Яр» Шостаковича. Примечательно, что оба концерта были посвящены Международному дню памяти жертв Холокоста, который по решению ООН отмечается в разных странах мира.
И естественно, что эта тема геноцида очень близка и армянскому народу. Следует отметить, что концерты были восприняты с особой теплотой и бурными аплодисментами. Армянские музыканты восхитили местную публику своим исполнительским мастерством.