ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանը սեպտեմբերի 18-ին աշխատանքային այց է կատարել «Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջ» ՊՈԱԿ:
Գևորգ Լոռեցյանը եղել է քոլեջի մարզադահլիճներում և ճաշարանում, ծանոթացել շենքային և գույքային պայմաններին, սննդակարգին և ճաշացանկին: Նախարարի տեղակալը հետևել է քոլեջի տարածքում կառուցվող նոր մասնաշենքի շինարարական աշխատանքներին։ Այս մասնաշենքը հագեցած կլինի ժամանակակից բոլոր պայմաններով և կծառայի որպես հյուրանոց/հանրակացարան քոլեջում սովորող և մարզվող երեխաների ու մարզիկների համար։ Մասնաշենքի կառուցման համար 2019 թվականի պետական բյուջեից հատկացվել է ավելի քան 423 միլիոն դրամ։
Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վաղինակ Գալուստյանը նախարարի տեղակալին ներկայացրել է մարզօջախում կատարվող աշխատանքները: Նրանք քննարկել են նաև քոլեջի գործունեության հիմնական մոտեցումները, կատարվող աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կազմակերպելու ուղիները:
Գ.Լոռեցյանն ընդգծել է, որ ԿԳՄՍ նախարարության համար սպորտի զարգացումը բացառիկ կարևոր նշանակություն ունի, իսկ առկա խնդիրների օպերատիվ և արդյունավետ լուծման համար կձեռնարկվեն անհրաժեշտ քայլեր:

18-го сентября с.г. Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Геворг Лорецян с рабочим визитом посетил «Ереванский государственный спортивный колледж олимпийского резерва» (ГНКО).
Геворг Лорецян был в спортивных залах и столовой колледжа, ознакомился с условиями и состоянием спортивного оборудования, режимом питания и меню. Заместитель министра проследил за работами по строительству нового корпуса на территории колледжа. Этот корпус будет отелем/общежитием, оснащенным всеми необходимыми современными условиями как для обучающихся в колледже, так и для тренирующихся спортсменов и детей.
На строительство корпуса из государственного бюджета 2019 года было выделено более 423 млн драм.
Вагинак Галустян, исполняющий обязанности директора Ереванского государственного спортивного колледжа олимпийского резерва, представил Заместителю министра проделанную в спортивном комплексе работу. Они также обсудили ключевые подходы в деятельности колледжа, пути повышения эффективности организуемых работ.
Г. Лорецян подчеркнул, что для Министерства ОНКС РА развитие спорта имеет исключительно важную роль, и для оперативного и эффективного решения имеющихся проблем будут предприняты все необходимые шаги.