ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի նախաձեռնությամբ Հայաստանի ու Արցախի լավագույն ուսումնարաններից մեկի՝ Շուշի քաղաքի «Եզնիկ Մոզյան արհեստագործական ուսումնարան» հիմնադրամի և բարերար Սևան Թորոսյանի միջև նախորդ տարի ստորագրվել էր փոխըմբռնման հուշագիր:
Համաձայն հուշագրի՝ 2019-2020 ուսումնական տարվա առկա ուսուցմամբ «Եզնիկ Մոզյան արհեստագործական ուսումնարան» հիմնադրամը հայտարարում է 10 կրթաթոշակային տեղերի մրցույթ ՀՀ քաղաքացիների համար՝ հետևյալ մասնագիտություններով.
1. «Ջերմաէներգետիկ սարքավորումների և ջերմային ցանցերի տեխնիկական շահագործում». որակավորումը՝ ջերմային ցանցեր սպասարկող փականագործ /հիմնական և միջնակարգ կրթության հիմքով/:
2. «Մետաղների մեխանիկական մշակում հաստոցների և գծերի վրա». որակավորումը՝ խառատ /հիմնական կրթության հիմքով/:
3. «Շինմոնտաժային և վերանորոգման աշխատանքների իրականացում». որակավորումը որմնադիր /հիմնական և միջնակարգ կրթության հիմքով/:
Ուսումն անվճար է: Կեցության բոլոր ծախսերը հոգում է ուսումնարանը՝ տրամադրելով անվճար սնունդ և հանրակացարան: Ուսումնական հաստատությունը հագեցած է միջազգային չափանիշներին համապատասխան նյութատեխնիկական բազայով, և ստեղծված են բոլոր պայմանները՝ ժամանակակից աշխատաշուկայի պահանջները բավարարող մրցունակ կադրեր պատրաստելու համար:
Փաստաթղթերն ընդունվում են մինչև օգոստոսի 31-ը ներառյալ /հասցե՝ ք. Շուշի, Աշոտ բեկորի 4/1/: Մանրամասների համար կարող եք զանգահարել 097236193 հեռախոսահամարով:

По инициативе министра образования, науки, культуры и спорта РА Араика Арутюняна в прошлом году был подписан Меморандум о взаимопонимании между одним из лучших профессионально-техническим училищем Армении, профессионально-техническим училищем «Езник Мозян» в городе Шуши Арцаха и меценатом Севаном Торосяном.
Согласно Меморандуму, Фонд «Езник Мозян профессионально-техническое училище» на 2019-2020 учебный год объявил конкурс на стипендии для 10 для граждан Армении по следующим специальностям:
«Техническая эксплуатация теплоэнергетического оборудования и тепловых сетей», квалификация: слесари, обслуживающие тепловые сети (на основе базового и среднего образования).
«Механическая обработка металлов на станках и линиях», квалификация: токарь (на основе базового образования).
«Реализация строительно-монтажных и ремонтных работ», квалификация: каменщик (на основе базового и среднего образования).
Обучение – бесплатное. Все расходы за проживание осуществляет училище, обеспечивая также бесплатным питанием и обеспечивая общежитием. Учебное заведение оснащено материально-технической базой, соответствующей международным стандартам, созданы все условия для подготовки конкурентоспособного персонала, отвечающего требованиям современного рынка труда.
Документы принимаются до 31 августа включительно (адрес: г. Шуши, ул. Ашот Брик 4/1). Для дополнительной информации звоните по тел. 097236193