Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում կայացել է Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի՝ ՖԻՖԱ-ի Գործկոմի նիստը, որի ընթացքում հաղթող է ճանաչվել Հայաստանի ու Վրաստանի՝ աշխարհի 2029 թվականի մինչև 20 տարեկանների առաջնությունը հյուրընկալելու համատեղ հայտը։
Հայաստանյան խաղերը տեղի կունենան Երևանում, Վանաձորում և Իջևանում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանն ու Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Լևան Կոբիաշվիլին այսօր հանդիպել են նաև ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջաննի Ինֆանտինոյին։ Վերջինիս հետ զրույցում Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների նախագահները նշել են, որ մեծագույն պատիվ և պատասխանատվություն է ստանձնել 2029 թվականի աշխարհի երիտասարդական առաջնության հյուրընկալումը: Երկու երկրների ֆուտբոլային գերատեսչությունների ղեկավարներն իրենց երախտագիտությունն են հայտնել ՖԻՖԱ-ի ֆուտբոլային ընտանիքին՝ Հայաստանի և Վրաստանի նկատմամբ ցուցաբերած նման բարձր վստահության համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը վերահաստատել են իրենց լիակատար պատրաստակամությունը՝ միավորելու ամբողջ ներուժն ու ջանքերը՝ կազմակերպելու բարձր մակարդակի ֆուտբոլային մրցաշար:
Արմեն Մելիքբեկյանը և Լևան Կոբիաշվիլին ընդգծել են, որ երկու երկրներն էլ վճռական են տրամադրված 2029 թվականի աշխարհի առաջնությունը վերածելու իսկական ֆուտբոլային տոնի, որը կառանձնանա իր բարձրակարգ կազմակերպվածությամբ և հյուրընկալության յուրահատուկ մթնոլորտով:

В Ванкувере (Канада) состоялось заседание Исполкома ФИФА, на котором победителем признана совместная заявка Армении и Грузии на проведение чемпионата мира среди игроков до 20 лет в 2029 году.
Матчи в Армении пройдут в Ереване, Ванадзоре и Иджеване.
Президент Федерации футбола Армении Армен Меликбекян и президент Федерации футбола Грузии Леван Кобиашвили встретились также с президентом ФИФА Джанни Инфантино. В ходе беседы они подчеркнули, что принятие на себя ответственности за проведение турнира — это большая честь. Руководители футбольных федераций выразили благодарность «футбольной семье» ФИФА за оказанное доверие.
Стороны подтвердили готовность объединить усилия и ресурсы для организации турнира на высоком уровне. По словам Меликбекяна и Кобиашвили, обе страны намерены превратить чемпионат мира 2029 года в настоящий футбольный праздник с высоким уровнем организации и особой атмосферой гостеприимства.