ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ Երևանում մայիսի 3–11-ը տեղի կունենան հայազգի լեգենդար երաժիշտ, նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինի 75-ամյակին նվիրված մշակութային միջոցառումներ։
Մայիսի 3-ին՝ ժամը 19:00-ին, կցուցադրվի «Իմ սիրտը լեռներում է» դրաման՝ հիմնված Վիլյամ Սարոյանի ստեղծագործության վրա։
Մայիսի 4–11-ը Հայաստանի նկարիչների միությունում կբացվի Ստաս Նամինի գեղանկարների և գրաֆիկաների ցուցահանդեսը՝ «Իմ Հայաստան», «Ռոքնռոլի արմատները», «Ազատության դեմքեր» խորագրերով։
Մայիսի 5-ին՝ ժամը 19:00-ին, կներկայացվի «Բիթլոմանիա» մյուզիքլը՝ ուրախ, ռոմանտիկ և էներգիայով լի ներկայացում, որում կհնչեն The Beatles-ի 25 անմահ հիթերը։
Մայիսի 6-ին՝ ժամը 19:00-ին, հանդիսատեսը կարող է վայելել «Մազեր»՝ լեգենդար հիպի-ռոք մյուզիքլի բացառիկ բեմադրություն, որը պատմում է երիտասարդության, ազատության և սիրո մասին։
Մայիսի 7-ին՝ ժամը 19:00-ին, տեղի կունենա Ստաս Նամինի լեգենդար «Ծաղիկներ» («Цветы») խմբի բացառիկ համերգը, որտեղ կհնչեն տասնամյակների փորձություն անցած հիթեր, այդ թվում՝ «Звездочка моя ясная», «Летний вечер», «Мы желаем счастья вам» և այլ ճանաչված ստեղծագործություններ։ Կես դարից ավելի ռոք երաժշտության պատմություն կերտած խումբը հանդիսատեսին կպարգևի հոգու անմոռանալի տոն՝ իր վարպետությունն ու էներգիան նվիրելով Ստաս Նամինի, Ալեքսանդր Գրեցինինի, Վալերի Դիորդիցայի, Յուրի Վիլնինի, Օլեգ Պրեդտեչենսկու և հոբելյարի թատրոնի վոկալիստների շնորհիվ։

При поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта в Ереване с 3 по 11 мая пройдут культурные мероприятия, посвящённые 75‑летию легендарного музыканта, художника, режиссёра и продюсера Стаса Намина.
3 мая в 19:00 состоится показ драмы «Моё сердце в горах», основанной на произведении Вильяма Сарояна.
С 4 по 11 мая в Союзе художников Армении откроется выставка живописи и графики Стаса Намина под названиями «Моя Армения», «Корни рок‑н‑ролла», «Лики свободы».
5 мая в 19:00 будет представлен мюзикл «Битломания» — яркое, романтичное и энергичное шоу с 25 бессмертными хитами The Beatles.
6 мая в 19:00 зрители смогут увидеть постановку легендарного хиппи‑рок мюзикла «Волосы» («Hair»), рассказывающего о молодости, свободе и любви.
7 мая в 19:00 состоится эксклюзивный концерт легендарной группы «Цветы» Стаса Намина. Прозвучат хиты, выдержавшие испытание временем: «Звёздочка моя ясная», «Летний вечер», «Мы желаем счастья вам» и другие. Коллектив, более полувека создающий историю рок‑музыки, подарит зрителям незабываемый праздник души благодаря мастерству и энергии Стаса Намина, Александра Грецинина, Валерия Диордицы, Юрия Вильнина, Олега Предтеченского и вокалистов театра юбиляра.