Հայաստանի պատմության թանգարանում տեղի է ունեցել «Դիլդիլյաններ. լուսանկարչական ժառանգություն Սփյուռքից» խորագրով ցուցահանդեսի բացումը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 111-րդ տարելիցին։
Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է թանգարանի և Դիլդիլյան ընտանիքի ժառանգորդ, Հարավային Կոնեկտիկուտ համալսարանի փիլիսոփայության բաժնի պրոֆեսոր Արմեն Մարսուբյանի հետ համագործակցությամբ։ Ցուցադրության նպատակն է ներկայացնել Հայաստանից դուրս պահպանվող արժեքավոր ժառանգությունը:
Դիլդիլյանների մի քանի սերունդ դեռևս 19-րդ դարից լուսանկարչությամբ են զբաղվել Օսմանյան կայսրության տարբեր քաղաքներում՝ Սեբաստիայում, Մարզվանում, Սամսունում և այլուր։ Բռնագաղթից հետո նրանք հաստատվել են Հունաստանում և ԱՄՆ-ում, որտեղ ևս շարունակել են իրենց գործունեությունը։
Ցուցահանդեսը հիմնված է Դիլդիլյան ընտանիքի արխիվի վրա՝ ներառելով ապակե նեգատիվներ, գծանկարներ, փաստաթղթեր, նամակներ, ինչպես նաև Ցոլակ և Արամ Դիլդիլյանների՝ շուրջ 34 տարիների ընթացքում արված տասնյակ լուսանկարներ և ընտանեկան ժառանգության այլ ուշագրավ իրեր։

В Музее истории Армении состоялось открытие выставки «Дилдиляны: фотографическое наследие из Диаспоры», посвящённой 111‑й годовщине Геноцида армян.
Экспозиция организована в сотрудничестве музея и наследника семьи Дилдилян, профессора философии Южно‑Коннектикутского университета Армена Марсубяна. Цель выставки — представить ценное наследие, сохранившееся за пределами Армении.
Несколько поколений семьи Дилдилян занимались фотографией ещё с XIX века в различных городах Османской империи — Себастии, Мерзифоне, Самсуне и других. После вынужденного переселения они обосновались в Греции и США, где продолжили свою деятельность.
Выставка основана на архиве семьи Дилдилян и включает стеклянные негативы, рисунки, документы, письма, а также десятки фотографий, сделанных Цолаком и Арамом Дилдилян в течение примерно 34 лет, и другие примечательные предметы семейного наследия.