ԿԳՄՍ նախարարության կազմակերպմամբ արդեն երրորդ տարին անընդմեջ ՀՀ վարչապետի հովանու ներքո ուժային կառույցների միջև անցկացվում են բանակային խաղերը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և այլ պաշտոնատար անձինք Տավուշի մարզում ներկա են եղել բանակային խաղերի շրջանակում անցկացված մարտական փոխանցումավազքի մրցումներին։ Բանակային խաղերը մեկնարկել են հունիսի 29-ից և կավարտվեն հուլիսի 6-ին:
Մրցումներին մասնակցում են ՀՀ պաշտպանության, Ներքին գործերի, Արդարադատության նախարարությունների, Ազգային անվտանգության ծառայության, Պետական եկամուտների, Քննչական, Հակակոռուպցիոն կոմիտեների, Դատախազության և Պետական պահպանության ծառայության հավաքական թիմերը, որոնցում ներգրավված են նաև կին ծառայողներ: Ընդհանուր առմամբ՝ խաղերին մասնակցում է 19 թիմ:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել մրցումների մասնակիցներին և շնորհավորել մրցանակակիրներին:
«Բանակային խաղերի անցկացմամբ ցանկանում ենք լրացուցիչ խթաններ ստեղծել ծառայողների համար, որ նրանք ավելի կենտրոնացած լինեն իրենց աշխատանքի վրա և պրոֆեսիոնալ մակարդակը շարունակական բարձրացնելու ուղղությամբ առավել մեծ մոտիվացիաներ ունենան»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Մրցումներն անցկացվում են «Կողմնորոշում» մրցաձևից: Մրցավարները հետևել են մասնակիցների գործողություններին, գնահատել նրանց արագությունը, ճշգրտությունը: Բանակային խաղերի շրջանակում անցկացվել են նաև տարբեր զենքերից հրաձգության, քառամարտի, ռազմականացված կրոսավազքի և փոխանցումավազքի մրցումներ:
Ռազմականացված քառամարտ, ռազմականացված կրոսավազք, կողմնորոշում, հրաձգություն «ԱԿ 103» ինքնաձիգից, հրաձգություն «ՊՄ» ատրճանակից մրցաձևերում ընդհանուր հաշվարկով 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղերը գրաված մասնակիցները (տղամարդիկ և կանայք) կպարգևատրվեն համապատասխան կարգի հավաստագրերով, մեդալներով և դրամական պարգևավճարով`1-ին տեղ՝ 1 000 000 դրամ, 2-րդ տեղ՝ 500 000 դրամ, 3-րդ տեղ՝ 300 000 դրամ, 1-ին տեղ գրաված թիմը՝ գավաթով:
Ռազմականացված կրոսավազքի փոխանցումավազքի մրցանակակիր թիմի անդամները կպարգևատրվեն մեդալներով, պատվոգրերով և դրամական պարգևավճարով` 1-ին տեղ՝ 300 000 դրամ, 2-րդ տեղ՝ 200 000 դրամ, 3-րդ տեղ՝ 150 000 դրամ:
Թիմային հաշվարկի արդյունքում մրցանակային տեղեր գրաված թիմերը կպարգևատրվեն համապատասխան կարգի հավաստագրերով և գավաթով:

For the third consecutive year, the ESCS Ministry has organized army games between law enforcement agencies under the auspices of the Prime Minister of the Republic of Armenia.
RA Prime Minister Nikol Pashinyan, ESCS Minister Zhanna Andreasyan and other officials attended the army games featuring military relay competitions in Tavush region. The Army Games kicked off on June 29 and will end on July 6.
Teams from the Ministries of Defence, Internal Affairs, Justice, National Security Service, State Revenue Committee, Investigative and Anti-Corruption Committees, Prosecutor's Office and State Protection Service participate in the competition. Female service members are also represented in the teams. A total of 19 teams are participating in the games. The Prime Minister thanked the participants of the competition and congratulated the winners.
By holding army games, we aim to create an additional incentive for military personnel to be more focused on their work and have additional motivation for continuous professional development,” Nikol Pashinyan said.
The competitions were held in the discipline of “Orienteering”. The referees assessed the participants' actions, speed and accuracy. As part of the Army Games, competitions in shooting from various weapons, militarized cross-country and relay races were also held.
Participants (both men and women) who placed 1st, 2nd, or 3rd in the militarized quadrathlon, militarized cross-country, orienteering, AK-103 rifle shooting, or PM pistol shooting—based on overall standings—will be awarded certificates, medals, and cash prizes in the corresponding categories:
• 1st place – 1,000,000 AMD
• 2nd place – 500,000 AMD
• 3rd place – 300,000 AMD
The team that secures 1st place will be awarded a cup.
Members of the winning teams in the militarized cross-country relay will be awarded medals, certificates, and cash prizes as follows:
• 1st place – 300,000 AMD
• 2nd place – 200,000 AMD
• 3rd place – 150,000 AMD
The prize-winning teams in the team competition will be awarded certificates and cups in the corresponding category.