ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր Աղվերանում հանդիպել են «ՀՀ վարչապետի գավաթ» սեղանի թենիսի սիրողական մրցաշարի եզրափակիչ փուլի մասնակիցներին, մարզիչներին, մրցավարներին:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Հասմիկ Ավագյանը:
Վարչապետը ողջունել է մասնակիցներին, շնորհավորել նրանց եզրափակիչ փուլին մասնակցելու հնարավորություն ստանալու համար: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է տարբեր մարզաձևերում «ՀՀ վարչապետի գավաթ» սիրողական մրցաշարի անցկացումը և ընդգծել, որ դրա նպատակը հասարակության, այդ թվում՝ դպրոցահասակ երեխաների շրջանում առողջ ապրելակերպի և սպորտի խթանումն է:
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են սպորտի զարգացմանը, մարզաձևերի տարածմանը, մրցումների կազմակերպմանն ու անցկացմանը, մրցաշարի ձևաչափին վերաբերող հարցեր: Մրցաշարի մասնակիցները, մարզիչները նշել են, որ այս մրցաշարերը մեծ հետաքրքրություն են վայելում դպրոցականների շրջանում:
«ՀՀ վարչապետի գավաթ» սեղանի թենիսի սիրողական մրցաշարի եզրափակիչ փուլը կանցկացվի ապրիլի 27-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի Արա Մանուկյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցում: Հանրապետական՝ եզրափակիչ փուլին կմասնակցեն Երևանի և մարզերի ՀՀ հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների 5-9-րդ և 10-12-րդ դասարանների աշակերտների միջև անցկացված մարզային փուլերի հաղթող թիմերը: Համայնքային փուլի մրցումներին մասնակցել է Երևանի և մարզերի 574 հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների 5-9-րդ և 10-12-րդ դասարանների ավելի քան 3200 աշակերտ (շուրջ 810 թիմ):

RA Prime Minister Nikol Pashinyan and Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan met today in Aghveran with the participants, coaches, and referees of the final round of the “RA Prime Minister's Cup” amateur table tennis tournament.
ESCS Deputy Minister Hasmik Avagyan also attended the meeting.
The Prime Minister greeted the participants and congratulated them on the opportunity to participate in the final round. Nikol Pashinyan highlighted the significance of holding the “RA Prime Minister's Cup” amateur tournament in various sports and emphasized that it aims to foster a healthy lifestyle and sport among society, including school-age children.
The conversation covered issues related to the advancement and popularization of sport, the organization and holding of competitions, and the format of the tournament. The participants of the tournament and the coaches noted that these tournaments are of great interest among schoolchildren.
The final stage of the “RA Prime Minister's Cup” amateur table tennis tournament will be held on April 27 at Ara Manukyan Children's and Youth Sports School in Charentsavan, Kotayk region. The winning teams of the regional rounds held among students in grades 5-9 and 10-12 of general education institutions of the Republic of Armenia in Yerevan and the regions will advance to the republican final round. Over 3,200 pupils in grades 5-9 and 10-12 (around 810 teams) from 574 general education institutions of Yerevan and the regions participated in the community round competitions.