Ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և այլ պաշտոնյաների գլխավորությամբ, այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Մեծ եղեռնի անմեղ զոհերի հիշատակին։
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և Կառավարության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։
Այնուհետև երկրի բարձրագույն ղեկավարությունն այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ բացվել է «Փաստագրելով հանցագործությունը. Հայոց ցեղասպանության ականատես վավերագրողները» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ նվիրված Օսմանյան կայսրության կողմից իրականացված ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին։

24 апреля, в День памяти жертв армянского Геноцида, высшее руководство Армении во главе с премьер-министром Николом Пашиняном, президентом Армении Ваагном Хачатуряном, председателем Национального собрания Аленом Симоняном и другими официальными лицами посетило мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы почтить память невинных жертв Великого преступления.
Министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян и члены правительства возложили цветы в память о жертвах армянского Геноцида.
Затем высшее руководство страны посетило Музей-институт армянского Геноцида, где была открыта временная выставка «Документируя преступление: очевидцы армянского Геноцида», посвященная 110-й годовщине Геноцида, осуществленного Османской империей.