Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Աբովյանի թիվ 2 նորակառույց հիմնական դպրոցի բացման արարողությանը: Նրան ուղեկցել են ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը և ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
Նրանք շրջել են դպրոցում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է ավելի քան 4 մլրդ դրամ: Այն իրականացվել է Կառավարության համաֆինանսավորմամբ՝ Ասիական զարգացման բանկի Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրով: Իրականացված աշխատանքների արդյունքում Աբովյան բնակավայրն ունի նոր դպրոց՝ 1000 աշակերտ նախագծային հզորությամբ։

Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия недавно построенной основной школы № 2 в Абовяне. его сопровождали вице-премьер-министр РА Тигран Хачатрян и министр ОНКС Жанна Андреасян.
Они осмотрели школу, ознакомились с проделанной работой и созданными условиями.
Общая стоимость проекта составила более 4 млрд драмов. Он был реализован при софинансировании правительства в рамках программы Азиатского банка развития по повышению сейсмической безопасности. В результате проведенных работ в населенном пункте Абовян появилась новая школа с проектной вместимостью 1000 учеников.