ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանն այսօր «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում մասնակցել է «Career City Fest» լավագույն գործատուների փառատոնի բացմանը, որը կազմակերպել էր «Skill Event Marketing» ընկերությունը:
Փառատոնը, որն անցկացվում է առաջին անգամ, համախմբել էր ՀՀ առաջատար ընկերություններին, կրթական հաստատություններին, փորձագետների և աշխատաշուկայի ներկայացուցիչների:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը ողջունել է մասնակիցներին և ընդգծել. «Վստահ եմ՝ այն հնարավորությունները, որոնք ներկայացված են այս փառատոնի շրջանակում, մեր երիտասարդների համար կարևոր նշանակություն և ազդեցություն են ունենալու կարիերայի զարգացման կամ մասնագիտական կողմնորոշման ուղղությամբ: Այս հարթակը լայն հնարավորություն է երիտասարդների համար՝ ծանոթանալու մեր երկրի գործատուներին, նրանց գործունեությանը և հասկանալու՝ ինչ պահանջարկ կա աշխատաշուկայում»: Փոխնախարարը փառատոնին հետաքրքիր և արդյունավետ ընթացք է մաղթել և հույս հայտնել, որ այն ուղղորդիչ կլինի նաև տարբեր կրթական մակարդակների աշակերտների համար:
Երկօրյա էքսպոյի ընթացքում նախատեսված են ընկերությունների, կրթօջախների ցուցահանդես, մասնագիտական համաժողովներ, պանելային քննարկումներ:
Արաքսիա Սվաջյանը շրջել է տաղավարներում, ծանոթացել կազմակերպությունների բովանդակությանը, հետաքրքրվել կրթական հաստատությունների ուսանողների՝ աշխատանքային հեռանկարների հնարավորություններով:

Заместитель министра ОНКС РА Араксия Сваджян в экспо-центре «Меридиан» приняла участие в открытии фестиваля лучших работодателей «Career City Fest», организованного компанией «Skill Event Marketing».
Фестиваль, который проводится впервые, объединил ведущие компании Армении, образовательные учреждения, экспертов и представителей рынка труда.
Заместитель министра Араксия Сваджян приветствовала участников и подчеркнула: «Уверена, что те возможности, которые представлены в рамках этого фестиваля, будут иметь важное значение и влияние на развитие карьеры или профессиональную ориентацию для нашей молодежи. Эта площадка - широкая возможность для молодежи познакомиться с работодателями нашей страны, их деятельностью и понять, какой спрос существует на рынке труда». Замминистра пожелала фестивалю интересного и продуктивного хода и выразила надежду, что он станет направляющим и для учеников разных уровней образования.
В ходе двухдневной ЭКСПО предусмотрены выставки компаний, очагов образования, профессиональные форумы, панельные обсуждения. Араксия Сваджян обошла павильоны, ознакомилась с содержанием организаций, поинтересовалась возможностями перспектив трудоустройства студентов учебных заведений.