ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանն այսօր «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում մասնակցել է «Career City Fest» լավագույն գործատուների փառատոնի բացմանը, որը կազմակերպել էր «Skill Event Marketing» ընկերությունը:
Փառատոնը, որն անցկացվում է առաջին անգամ, համախմբել էր ՀՀ առաջատար ընկերություններին, կրթական հաստատություններին, փորձագետների և աշխատաշուկայի ներկայացուցիչների:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը ողջունել է մասնակիցներին և ընդգծել. «Վստահ եմ՝ այն հնարավորությունները, որոնք ներկայացված են այս փառատոնի շրջանակում, մեր երիտասարդների համար կարևոր նշանակություն և ազդեցություն են ունենալու կարիերայի զարգացման կամ մասնագիտական կողմնորոշման ուղղությամբ: Այս հարթակը լայն հնարավորություն է երիտասարդների համար՝ ծանոթանալու մեր երկրի գործատուներին, նրանց գործունեությանը և հասկանալու՝ ինչ պահանջարկ կա աշխատաշուկայում»: Փոխնախարարը փառատոնին հետաքրքիր և արդյունավետ ընթացք է մաղթել և հույս հայտնել, որ այն ուղղորդիչ կլինի նաև տարբեր կրթական մակարդակների աշակերտների համար:
Երկօրյա էքսպոյի ընթացքում նախատեսված են ընկերությունների, կրթօջախների ցուցահանդես, մասնագիտական համաժողովներ, պանելային քննարկումներ:
Արաքսիա Սվաջյանը շրջել է տաղավարներում, ծանոթացել կազմակերպությունների բովանդակությանը, հետաքրքրվել կրթական հաստատությունների ուսանողների՝ աշխատանքային հեռանկարների հնարավորություններով:

RA ESCS Deputy Minister Araksia Svajyan took part in the opening of the “Career City Fest” festival of the best employers organized by “Skill Event Marketing” Company at the “Meridian” Expo Center today.
The festival, which is being held for the first time, has brought together Armenia's leading companies, educational institutions, experts and representatives of the labour market.
ESCS Deputy Minister Araksia Svajyan welcomed the participants and stressed: “I am sure that the opportunities presented in the scope of this festival will be of great importance and influence on career development or professional orientation for our youth. This platform is a great opportunity for the youth to get to know the employers of our country, their activities and understand what the demand in the labour market is.” The Deputy Minister wished the festival an interesting and productive course and expressed hope that it will become a guide for students of different levels of education.
During the two-day Expo, exhibitions of companies, education centres, professional forums and panel discussions are scheduled.
Araksia Svajyan toured the pavilions, got acquainted with the content of the organizations, and inquired about the employment prospects of students of educational institutions.