Ընդունվում են հայտեր ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի մետաքսի ճանապարհ ծրագրի և Չինաստանի ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ազգային հանձնաժողովի կողմից համատեղ իրականացվող Մետաքսի ճանապարհների երիտասարդական հետազոտական դրամաշնորհի համար:
Այն կանցկացվի «Մետաքսի ճանապարհներին երիտասարդ հետազոտողների կարողությունների և ներդրման ամրապնդում» խորագրի ներքո: Մրցանակը սահմանված է մինչև 35 տարեկան երիտասարդ հետազոտողների համար: Թեկնածուի հետազոտությունը կարող է ընդգրկել մեկ կամ մի քանի թեմաներ՝ կապված Մետաքսի ճանապարհների ընդհանուր ժառանգության հետ.
• Գիտություն և տեխնոլոգիա,
• Կրոն և ոգեղենություն,
• Լեզու և գրականություն,
• Արվեստ և երաժշտություն,
• Սպորտ և խաղեր,
• Տնտեսություն և առևտուր,
• Մետաքսի ճանապարհի ժառանգությունը և ժամանակակից հիմնախնդիրները:
Դրամաշնորհի վերաբերյալ մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ կայքէջից:
Տեղեկացնում ենք, որ հնարավոր թեկնածությունների փաստաթղթերի ամբողջական փաթեթներն՝ ըստ կից ներկայացված ձևաթղթի, մինչև մայիսի 18-ը պետք է ներկայացնել ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարություն, հետևյալ էլ. փոստին՝ secretariat@escs.am:

The call for proposals of the Silk Roads Youth Research Grant, jointly run by the UNESCO Silk Roads Program and the National Commission of China for UNESCO, is open.
It will be held under the motto “Reinforcing the capacity and contribution of young researchers to the Silk Roads”. The award is for young researchers under the age of 35. Proposed research may cover one or several themes associated with the Silk Roads shared heritage:
• Science and Technology
• Religion and Spirituality
• Language and Literature
• Arts and Music
• Sports and Games
• Economy and Trade
• The Legacy of the Silk Road and Contemporary Issues
Details about the Grant can be found on the website.
Please be informed that the full package of documents on possible candidacy, according to the attached form, must be submitted to the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports by May 18, by the e-mail secretariat@escs.am: secretariat@escs.am .