Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Դավիթ Հովհաննիսյանը կարիերայում երկրորդ անգամ նվաճել է Եվրոպայի չեմպիոնությունը՝ երկամարտի 377 կգ արդյունքով անհասանելի դառնալով մրցակիցների համար: Եվրոպայի գործող չեմպիոնը փոքր ոսկե մեդալներ է նվաճել նաև պոկում և հրում վարժություններում՝ 172 և 205 կգ արդյունքներով:
Երկամարտի 364 կգ արդյունքով Եվրոպայի փոխչեմպիոն է հռչակվել Արա Աղանյանը: Նա պոկում վարժությունում 165 կգ արդյունքով նվաճել է փոքր բրոնզե մեդալ, իսկ հրում վարժությունում 199 կգ արդյունքով արժանացել է փոքր արծաթին:
Այս քաշային կարգում լավագույն եռյակը եզրափակել է Իտալիայի ներկայացուցիչ Ջուզեպե Ֆիկոն՝ երկամարտի 363 կգ արդյունքով:
Պարգևատրումն իրականացրել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ու ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը:

Member of the Armenian national weightlifting team Davit Hovhannisyan won the title of the European Champion for the second time in his career with a result of 377 kg in the double event, becoming inaccessible to competitors. The reigning European champion also won small gold medals in the snatch and clean and jerk with results of 172 and 205 kg.
In the double event, Ara Aghanyan became the Vice-Champion of Europe with a result of 364kg. He won a small bronze medal in the snatch exercise with a result of 165 kg and won a small silver medal in the clean and jerk exercise with a result of 199 kg.
Italy's representative Giuseppe Ficco finished in the top three in this weight category with a result of 363 kg in the double event.
Chief of Staff of Prime Minister Arayik Harutyunyan and ESCS Deputy Minister Karen Giloyan conducted the awarding ceremony.