ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական երկօրյա այցով մեկնել է Վրաստան՝ երկկողմ համագործակցության և համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր քննարկելու նպատակով։
Պատվիրակության կազմում են ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը, ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Երևանի Վ. Պետրոսյանի անվան թիվ 51 հիմնական դպրոցի տնօրեն Լուսինե Ղասաբօղլյանը:
Վրաստան աշխատանքային այցի շրջանակում նախատեսվում է ստորագրել «Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Վրաստանի կրթության և գիտության նախարարության միջև կրթության և գիտության ոլորտում համագործակցության մասին» հուշագիր, ինչպես նաև փոխըմբռնման հուշագիր՝ Երևանի պետական համալսարանի և Իվանե Ջավախիշվիլիի անվան Թբիլիսիի պետական համալսարանի միջև:
Եվս մեկ հուշագիր կստորագրվի Երևանի Վարդգես Պետրոսյանի անվան թիվ 51 հիմնական դպրոցի և Թբիլիսիի թիվ 104 հանրային դպրոցի միջև համագործակցության վերաբերյալ:

Делегация, возглавляемая министром образования, науки, культуры и спорта РА Жанной Андреасян, с двухдневным официальным визитом отбыла в Грузию, с целью обсуждения ряда вопросов, представляющих взаимный интерес и двустороннего сотрудничества.
В составе делегации заместитель министра ОНКС Артур Мартиросян, ректор ЕГУ Ованес Оганесян, директор основной школы № 51 им. В. Петросяна Лусине Гасабоглян.
В рамках рабочего визита в Грузию планируется подписать меморандум «О сотрудничестве в сфере образования и науки между Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения и Министерством образования и науки Грузии», а также меморандум о взаимопонимании между Ереванским государственным университетом и Тбилисским государственным университетом имени Иване Джавахишвили.
Еще один меморандум будет подписан между ереванской основной школой № 51 имени Вардгеса Петросяна и Тбилисской общественной школой № 104.