2023 թվականի ապրիլին Երևանում կկայանա բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը։
Մրցաշարն անցկացնելու հայտ են ներկայացրել նաև Խորվաթիայի և Մակեդոնիայի ֆեդերացիաները, բայց Բռնցքամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիան նախապատվությունը տվել է Հայաստանին:
EUBC-ին հայտնել է նաև 2023-ին կայանալիք մյուս տարիքային խմբերի Եվրոպայի առաջնությունների մրցավայրերը։
Ավագ տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա հուլիսին Ռումինիայում, կրտսեր տարիքի պատանիներինը` օգոստոսին Սլովենիայում։ Մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը տեղի կունենա Ադրբեջանում՝ հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին, իսկ մեծահասակների Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնությունը կընդունի Սերբիան` հաջորդ տարվա մարտին։
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականին Երևանն ընդունել էր մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունը: Այն լավագույնս կազմակերպելու և անցկացնելու համար Բռնցքամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիան խորհրդանշական նվերներ էր հանձնել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանին և ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանին: Առաջնությանը 39 երկրի 200-ից ավելի մարզիկ է մասնակցել: Եվրոպայի առաջնության ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը կազմել է 260 հազար դոլար: Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը 4 մեդալ է նվաճել Երևանում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում:

В апреле 2023 года в Ереване состоится молодежный чемпионат Европы по боксу.
Заявку на проведение турнира также подавали федерации бокса Хорватии и Македонии, но Европейская конфедерация бокса отдала предпочтение Армении.
EUBC также проинформировала о местах проведения чемпионатов Европы других возрастных групп, которые состоятся в 2023 году.
Чемпионат Европы среди юношей старшего возраста состоится в июле в Румынии, юношей младшего возраста - в августе в Словении. Чемпионат Европы спортсменов до 22 лет пройдет в октябре-ноябре в Азербайджане, а чемпионат Европы среди взрослых 2024 года примет Сербия в марте следующего года.
Напомним, что в 2022 году Ереван принял чемпионат Европы среди взрослых.
За организацию и проведение мероприятия Европейская конфедерация бокса вручила символические подарки руководителю аппарата премьер-министра РА Араику Арутюняну и заместителю министра ОНКС РА Карену Гилояну. В чемпионате приняли участие более 200 спортсменов из 39 стран мира. Общий призовой фонд чемпионата Европы составил 260 тысяч долларов. На прошедшем в Ереване чемпионате Европы сборная Армении по боксу завоевала 4 медали.