ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը Կիպրոսի Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում հանդիպումներ է ունեցել մի շարք երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
Հանդիպումներին մասնակցել են նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանն ու նախարարի խորհրդական Արման Անդրիկյանը:
Վրաստանի կրթության և գիտության նախարար Միխեիլ Չխենկելիի հետ հանդիպմանը քննարկվել են բարձրագույն կրթության ոլորտին առնչվող հարցեր, անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ բուհերում վրացագիտության, իսկ Վրաստանի բուհերում՝ հայագիտական ամբիոնների գործունեությանը:
Նախարարը հանդիպել է նաև Կիպրոսի կրթության, մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության նախարար Պրոդրոմոս Պրոդրոմուի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԿԳՄՍՆ ոլորտներում համագործակցության և նոր համաձայնագիր կնքելու հնարավորության հարցը:
Սերբիայի կրթության, գիտության և տեխնոլոգիական զարգացման պետնախարար Բրանկո Ռուժիչի հետ հանդիպման ընթացքում էլ անդրադարձ է եղել կրթության ոլորտում սերբական փորձի ուսումնասիրման հարցերին:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը մասնակցել է նաև Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատում կայացած ընդունելությանը:
Հիշեցնենք, որ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 5-7-ը մասնակցում է Կիպրոսի Հանրապետությունում անցկացվող «Կրթությունը հանուն կայուն զարգացման, շրջանաձև տնտեսություն. կայուն ենթակառուցվածք և կայուն զբոսաշրջություն» խորագրով ՄԱԿ-ի Եվրոպայի տնտեսական հանձնաժողովի 9-րդ նախարարական համաժողովին:

RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Vahram Dumanyan held meetings with high-ranking officials from a number of countries during his visit to the Republic of Cyprus.
The meetings were attended by Deputy Minister Arthur Martirosyan and Advisor to the Minister, Arman Andrikyan.
At the meeting with the Minister of Education and Science of Georgia Mikheil Chkhenkeli, issues related to higher education were discussed, and the activity of Georgian Studies Chairs in Armenian universities and Armenian Studies Chairs in Georgian universities were also considered.
The Minister also met with the Minister of Education, Culture, Sports and Youth of Cyprus Prodromos Prodromou. The possibility of cooperation and signing a new agreement for the ESCS sector was discussed during the meeting.
At the meeting with the State Minister of Education, Science and Technological Development of Serbia Branko Ruzic, the issues of studying the Serbian experience in the field of education were touched upon.
RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Vahram Dumanyan also participated in the reception at the House of Representatives of the Republic of Cyprus.
Note that, from 5 to 7 October, the Delegation headed by the Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia Vahram Dumanyan was participating in the Ninth Environment for Europe Ministerial Conference on “Education for Circular Economy: Sustainable Infrastructure, Sustainable Tourism and Education for Sustainable Development”.