«Զվարթնոց» օդանավակայանում այս գիշեր դիմավորել են Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականին, որը Սերբիայում մասնակցում էր աշխարհի առաջնությանը:
Աշխարհի արդեն քառակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանին, բրոնզե մեդալակիր Մալխաս Ամոյանին և հավաքականի մյուս անդամներին դիմավորել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանը, Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեի ներկայացուցիչները, ինչպես նաև մարզասերներն ու ըմբիշների հարազատները:
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը ծաղկե դափնիներ է հանձնել Արթուր Ալեքսանյանին և Մալխաս Ամոյանին՝ շնորհավորելով նրանց գրանցած վերջին հաջողության առթիվ:
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Սերբիայում կայացած ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը մասնակցել է 8 մարզիկով և 1 ոսկե ու 1 բրոնզե մեդալ նվաճել: Թիմն առաջին անգամ էր հանդես գալիս Արմեն Բաբալարյանի գլխավորությամբ:
Այսօր՝ սեպտեմբերի 15-ին, Սերբիայում ընթացող ԱԱ-ում պայքարի են դուրս եկել ազա տոճային ըմբիշները:
Հայաստանի ներկայացուցիչ, 70 կգ քաշային Արման Անդրեասյանը հանդես է գալու 1/8 եզրափակչում, իսկ 79 կգ քաշային Արման Ավագյանը պայքարը սկսելու է 1/16-րդ եզրափակչից, որտեղ գոտեմարտելու է Կանադայի ներկայացուցիչ Ադամ Թոմսոնի հետ:
Ազատ ոճայիններն աշխարհի առաջնությանը մասնակցում են 6 ըմբիշով: Հաբեթնակ Կուրղինյանի գլխավորությամբ մրցավայր են մեկնել նաև Մանվել Խնձրցյանը (57 կգ), Արսեն Հարությունյանը (61 կգ), Վազգեն Թևանյանը (65 կգ) և Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ):

The Greco-Roman wrestling team of Armenia, participating in the World Championship in Serbia, was welcomed tonight at Zvartnots airport.
Four-time world champion Arthur Aleksanyan, bronze medalist Malkhas Amoyan and other members of the national team were greeted by Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Karen Giloyan, President of the Armenian Wrestling Federation Robert Khachatryan, representatives of the Armenian Olympic Committee, as well as sports fans and relatives of the wrestlers.
ESCS Deputy Minister Karen Giloyan awarded flower wreaths to Arthur Aleksanyan and Malkhas Amoyan, congratulating them on their latest success.
8 athletes of the Armenian national Greco-Roman wrestling team participated in the World Wrestling Championship in Serbia and won 1 gold and 1 bronze medal. For the first time, the team performed under the leadership of Armen Babalaryan.
On September 15, freestyle wrestlers came out to fight at the World Championship held in Serbia.
Armenian representative Arman Andreasyan (70 kg) will compete in the 1/8 finals, and Arman Avagyan (79 kg) will start the fight from the 1/16 finals, where he will compete with Canadian representative Adam Thomson.
6 freestyle wrestlers are participating in the World Championship. Led by Habetnak Kurghinyan, Manvel Khndzrtsyan (57 kg), Arsen Harutyunyan (61 kg), Vazgen Tevanyan (65 kg) and Hrayr Alikhanyan (74 kg) are also participating in the tournament.