ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը և նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանն այսօր հանդիպել են Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատի հետ:
Վահրամ Դումանյանը Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրենին ներկայացրել է կրթության բոլոր աստիճաններում կրթական բարեփոխումների համակարգը:
«Ես վստահ եմ, որ այսօրվա հանդիպումը և քննարկումները կլինեն հետաքրքիր ու արդյունավետ: Մենք շատ ենք կարևորում Համաշխարհային բանկի դերը՝ ի դեմս Հայաստանի գրասենյակի, Հայաստանի կրթության ոլորտի բարեփոխումների իրականացման գործընթացներում»,- նշել է նախարարը` շնորհակալություն հայտնելով Կարոլին Գեգինատին ՀԲ-ի աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի համար:
Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատն իր հերթին նշել է, որ մարդկային կապիտալի զարգացումն իրենց հիմնական առաջնահերթությունն է, այս առումով մեծ դեր է տրվում որակյալ ու մրցունակ կրթությանը:
Կողմերը քննարկել են Համաշխարհային բանկի աջակցությամբ բուհական համակարգի գործունեության գործիքներ թվայնացման հնարավորությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ՀԲ աջակցությամբ իրականացվող ընթացիկ ծրագրերը: Անդրադարձ է եղել աշխատանքային մի շարք խնդիրների:

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Ваграм Думанян и заместитель министра Артур Мартиросян сегодня встретились с директором офиса Всемирного банка в Армении Каролин Гегинат.
Ваграм Думанян представил директору офиса Всемирного банка Армении систему образовательных реформ во всех степенях образования.
«Я уверен, что сегодняшняя встреча и обсуждения будут интересными и эффективными. Мы придаем большое значение роли Всемирного банка в лице офиса Армении в процессах осуществления реформ в сфере образования Армении»,- отметил министр, поблагодарив Каролин Гегинат за программы, осуществляемые при содействии ВБ.
Директор офиса Всемирного банка в Армении Каролин Гегинат в свою очередь отметила, что развитие человеческого капитала является их основным приоритетом, в этом плане большую роль отводится качественному и конкурентоспособному образованию.
Стороны обсудили возможность оцифровки инструментов деятельности вузовской системы при содействии Всемирного банка.