Մարզաշխարհի՛ սիրելի ներկայացուցիչներ, սպորտի՛ երկրպագուներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Սպորտի միջազգային օրվա առթիվ, որը նշվում է 2013 թ.-ից՝ «Հանուն զարգացման և խաղաղության» խորագրով:
Սպորտը բոլոր հասարակություններին միավորող այն հարթակն է, որը չի ճանաչում ազգություն, չունի խտրականություն և սահմանափակումներ: Սպորտը նոր հնարավորությունների սկիզբ է, նոր որակների ձեռքբերման նախապայման՝ ի նպաստ առողջ ապրելակերպի և համընդհանուր համերաշխության:
Առանձնակի ուզում եմ շնորհավորել և շնորհակալություն հայտնել մարզաշխարհի մեր երախտավորներին, մեր անհաղթ մարզիկներին: Նրանք իրենց կամքի ու աշխատասիրության շնորհիվ կերտած միջազգային բազում հաղթանակներով հայրենասիրության և հայրենանվեր գործունեության լավագույն օրինակներն են: Նրանց անվամբ ու ջանքերով մեր պետությունը ճանաչելի է դառնում ամբողջ աշխարհին: Թո՛ղ հաղթանակները լինեն շարունակական. դրանցով ապրում և ոգևորվում է ամբողջ հայությունը:
Մարզաշխարհի՛ սիրելի ներկայացուցիչներ, վստա՛հ եղեք՝ ՀՀ կառավարությունը՝ ի դեմս ԿԳՄՍ նախարարության, առկա հնարավորությունների սահմաններում արդեն իսկ ձեռնարկել ու ձեռնարկելու է անհրաժեշտ քայլեր՝ ձեր մարզումային պայմաններն արդի չափանիշներին համապատասխանեցնելու և ձեր միջազգային նվաճումներն ըստ արժանվույն գնահատելու համար:
Ինչ խոսք, սպորտը միայն պրոֆեսիոնալ զբաղվածություն չէ, այն կարող է լինել յուրաքանչյուրիս ընտրությունը, յուրաքանչյուրիս առօրյա կյանքի բաղադրիչը՝ ի նպաստ հասարակության առողջ ապրելակերպի: Եվ այս համատեքստում առանձնահատուկ դեր ունեն «ՀՀ վարչապետի գավաթ» խորագրի ներքո անցկացվող մրցաշարերը, որոնք միտված են հանրության շրջանում սպորտի մասսայականացմանը, արդյունքում՝ առողջ ապրելակերպի խթանմանը:
Մարզաշխարհի բոլոր ներկայացուցիչներին, երկրպագուներին մաղթում եմ քաջառողջություն, կամք ու եռանդ նոր հաղթանակների ճանապարհին:

Дорогие представители спортивного мира, любители спорта,
Сердечно поздравляю всех нас с Международным Днем спорта, который отмечается с 2013 года, под девизом «Во имя развития и мира».
Спорт-это платформа, объединяющая все общества, которая не признает национальность, не имеет дискриминации и ограничений. Спорт-это начало новых возможностей, предпосылка приобретения новых качеств в пользу здорового образа жизни и всеобщей солидарности.
Особо хочу поздравить и поблагодарить наших непобедимых спортсменов. Они являются лучшими примерами патриотизма и патриотической деятельности, благодаря их многочисленным международным победам, построенным на несгибаемой воле и трудолюбию. Благодаря их именам и усилиям наше государство становится узнаваемым во всем мире. Пусть Победы будут непрерывными, все армянство живет и воодушевляется ими.
Дорогие представители спортивного мира, будьте уверены, правительство РА в лице министерства ОНКС уже в рамках имеющихся возможностей предприняло и предпримет необходимые шаги для приведения ваших тренировочных условий в соответствие с современными стандартами и достойной оценки ваших международных достижений.
Спорт-это не только профессиональная занятость, это может быть выбор каждого из нас, компонент повседневной жизни каждого из нас в пользу здорового образа жизни общества.
И в этом контексте особую роль играют турниры «Кубка премьер-министра РА», которые направлены на популяризацию спорта в обществе и, как следствие, на стимулирование здорового образа жизни.
Желаю всем представителям, болельщикам спортивного мира крепкого здоровья, воли и энергии на пути к новым победам.