Հանրային հեռուստաընկերության հիմնադրման 65-ամյակի կապակցությամբ հեռուստաընկերության մի խումբ աշխատակիցներ արժանացել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության պարգևների:
Հոբելյանի առիթով ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանն ու նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը այսօր հյուրընկալել են Հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին՝ գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանի գլխավորությամբ:
Նախարարը նշել է, որ Հանրայինի երկարամյա և փորձառու աշխատակիցների կատարած գործի իրական գնահատականը հանրությունն է տալիս, հեռուստադիտողը, որի հետ կապույտ էկրանի միջոցով ամենօրյա կապի մեջ է հեռուստատեսությունը: ‹‹Հանրայինը տարբերվող է մասնագիտական հզորությամբ և հանրային առաքելությամբ, դրանով պայմանավորված՝ հանրային հեռուստաընկերությունից մեր հասարակության պահանջները բարձր են: Հանրային հեռուստաընկերությունը սոսկ ԶԼՄ չէ՝ սկսած լրատվական թողարկումից, ներառյալ բոլոր հաղորդաշարերն ու եթերում տեղ գտնող մնացած բովանդակությունները՝ ֆիլմեր և այլն. հանրայինը նաև կրթություն է, մշակույթ, դաստիարակություն: Հանրային հեռուստաընկերությունը մտածողություն է ձևավորում, տարբեր խնդիրների հանդեպ ընկալման մոտեցումներ և մեթոդներ է ստեղծում, հանրայինը ճաշակ և ոճ է թելադրում››,- նշել է Վահրամ Դումանյանը՝ ավելացնելով, որ հանրային հեռուստաընկերությունից ակնկալիքները գնալով մեծանում են: Նախարարի խոսքով՝ շատ կարևոր է գնահատել Հանրայինի անխափան եթերն ամենօրյա աշխատանքով ապահովող մասնագետների նվիրումն ու ներդրած ջանքերը, հատկապես՝ նրանցը, որոնք էկրանից չեն երևում, աշխատելով կադրից դուրս՝ ապահովում են անխափան եթեր:
Հանդիպման ընթացքում նախարարը հեռուստատեսության ոլորտում երկարատև, բարեխիղճ աշխատանքի համար և հայկական հեռուստատեսության հիմնադրման 65-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ Հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին հանձնել է նախարարության պարգևները: Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության մեդալով են պարգևատրվել հեռուստաընկերության աշխատակիցներ Հասմիկ Նավասարդյանը և Վահագն Միքայելյանը: Պատվոգրի են արժանացել Երվանդ Պետրոսյանը, Ալեքսանդր Սայադյանը, Վարդգես Ավետիսյանը, Մուշեղ Մինասյանը, Կարինե Քոչարյանը, Գառնիկ Սարգսյանը, իսկ Հռիփսիմե Նաջարյանը խրախուսվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության շնորհակալագրով:

В связи с 65-летием Общественного телевидения группа сотрудников телекомпании удостоилась наград министерства образования, науки, культуры и спорта РА.
По случаю юбилея министр Ваграм Думанян и заместитель министра Ара Хзмалян приняли сотрудников Общественного телевидения во главе с исполнительным директором Ованнесом Мовсисяном.
Министр отметил, что реальную оценку деятельности многолетних и опытных сотрудников Общественного телевидения дает общественность, телезритель, с которым посредством синего экрана ежедневно общается телевидение. ‹‹Общественное телевидение отличается профессиональной мощью и общественной миссией, в связи с чем у нашего общества высокие требования к Общественному телевидению. Общественное телевидение-это не просто СМИ, начиная с информационного выпуска, включая все передачи и остальные содержание в эфире-фильмы и т.д., это также общественное образование, культура, воспитание. Общественное телевидение формирует мышление, создает подходы и методы восприятия различных проблем, Общественное телевидение диктует вкус и стиль››, - отметил Ваграм Думанян, добавив, что ожидания от Общественного телевидения постоянно увеличиваются. По словам министра, очень важно оценить преданность и усилия специалистов, обеспечивающих эфир Общественного телевидения ежедневной работой, особенно тех, которые не видны с экрана, и работая за кадром, обеспечивают бесперебойный эфир.
В ходе встречи министр вручил сотрудникам Общественной телекомпании награды министерства за долгую, добросовестную работу в сфере телевидения и в связи с 65-летним юбилеем основания армянского телевидения. Медалью министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения награждены сотрудники телекомпании Асмик Навасардян и Ваагн Микаелян. Почетной грамоты удостоились Ерванд Петросян, Александр Саядян, Вардгес Аветисян, Мушег Минасян, Карине Кочарян, Гарник Саркисян, а Рипсиме Наджарян была поощрена благодарственной грамотой министерства ОНКС РА.