«Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Կորեայի Հանրապետության գենդերային հավասարության և ընտանիքի նախարարության միջև երիտասարդության ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել:
Հուշագրի նպատակն է տեղեկատվության փոխանակման և երկու երկրների կողմից կազմակերպվող միջոցառումներին ու գործողություններին մասնակցելու միջոցով խրախուսել երիտասարդությանն առնչվող հարցերի շուրջ համագործակցությունը:
Կողմերը համագործակցելու են երիտասարդությանն առնչվող հարցերով միջազգային գիտաժողովների ու սեմինարների հրավերների տրամադրման, երիտասարդությանն առնչվող տպագիր նյութերի, ֆիլմերի, փորձի և այլ տեղեկությունների փոխանակման, երկու երկրներում կազմակերպվող երիտասարդական ճամբարների, փառատոների և այլ միջոցառումների մասնակցության խրախուսման միջոցով:
Համագործակցությունը երիտասարդության ոլորտում ստեղծում է համատեղ ծրագրեր իրականացնելու նոր հնարավորություններ, իսկ փոխհամագործակցության նոր հարթակների ստեղծմամբ հնարավոր կլինի նաև զարգացնել երկու պետությունների երիտասարդ սերունդների միջև շփումները:

The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia and the Ministry of Gender Equality and Family of the Republic of Korea signed a memorandum on understanding in the field of youth.
The objective of the memorandum is to promote cooperation on youth issues through the exchange of information and participation in events and actions organized by the two countries.
The parties will cooperate by providing invitations to international conferences and seminars on youth issues, exchanging printed materials, films, experiences and other information of young people, encouraging participation in youth camps, festivals and other events organized in both countries.
Collaboration in the field of youth creates new opportunities for the implementation of joint programs, and with the creation of new cooperation platforms, it will also be possible to develop contacts between the younger generations of the two countries.