«Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Կորեայի Հանրապետության գենդերային հավասարության և ընտանիքի նախարարության միջև երիտասարդության ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել:
Հուշագրի նպատակն է տեղեկատվության փոխանակման և երկու երկրների կողմից կազմակերպվող միջոցառումներին ու գործողություններին մասնակցելու միջոցով խրախուսել երիտասարդությանն առնչվող հարցերի շուրջ համագործակցությունը:
Կողմերը համագործակցելու են երիտասարդությանն առնչվող հարցերով միջազգային գիտաժողովների ու սեմինարների հրավերների տրամադրման, երիտասարդությանն առնչվող տպագիր նյութերի, ֆիլմերի, փորձի և այլ տեղեկությունների փոխանակման, երկու երկրներում կազմակերպվող երիտասարդական ճամբարների, փառատոների և այլ միջոցառումների մասնակցության խրախուսման միջոցով:
Համագործակցությունը երիտասարդության ոլորտում ստեղծում է համատեղ ծրագրեր իրականացնելու նոր հնարավորություններ, իսկ փոխհամագործակցության նոր հարթակների ստեղծմամբ հնարավոր կլինի նաև զարգացնել երկու պետությունների երիտասարդ սերունդների միջև շփումները:

Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения и Министерство по вопросам гендерного равенства и семьи Республики Корея подписали меморандум о взаимопонимании в области молодежи.
Целью меморандума является содействие сотрудничеству по вопросам молодежи посредством обмена информацией и участия в мероприятиях и мероприятиях, организуемых двумя странами.
Стороны будут сотрудничать, направляя приглашения на международные конференции и семинары по вопросам молодежи, обмениваясь печатными материалами, фильмами, опытом и другой информацией о молодежи, поощряя участие в молодежных лагерях, фестивалях и других мероприятиях, организуемых в обеих странах.
Сотрудничество в области молодежи создает новые возможности для реализации совместных программ, а с созданием новых платформ сотрудничества также появится возможность развивать контакты между молодыми поколениями двух стран.