Նախատեսվում է 2022 թ. կայանալիք Կենսաբանության 33-րդ միջազգային օլիմպիադան անցկացնել Հայաստանում:
Այդ առիթով ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն ընդունել է Կենսաբանության միջազգային օլիմպիադայի կազմկոմիտեի անդամներին՝ քննարկելու օլիմպիադայի նախապատրաստական և ընթացիկ հարցերը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Թռչունյանը:
Կենսաբանության միջազգային օլիմպիադայի կազմկոմիտեի անդամները տարբեր երկրների ներկայացուցիչներ են, այդ թվում՝ Հայաստանից, Չեխիայից, Նիդեռլանդներից, Հունգարիայից, Բելգիայից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից:
Նախարար Վահրամ Դումանյանը ողջունել է ներկաներին և ընդգծել. «Սա առաջին միջազգային օլիմպիադան է, որ անցկացվելու է Հայաստանում, և բոլոր առումներով շատ կարևոր է մեզ համար: Հույս ունեմ՝ լավ մեկնարկ կլինի հաջորդիվ այլ օլիմպիադաներ ևս Հայաստանում անցկացնելու համար»:
Հանդիպմանը քննարկվել են օլիմպիադայի կազմակերպչական, անցկացման, բովանդակային հարցեր: Կազմկոմիտեի անդամները տեղեկացրել են, որ ընթացիկ հարցերի վերաբերյալ որևէ խնդիր չի առաջացել, ամեն ինչ ընթանում է բնականոն հունով, և վստահ են՝ օլիմպիադան կկայանա բարձր մակարդակով:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը հայտնել են, որ այս օրերին հասցրել են սիրել Հայաստանը՝ որպես պատմամշակութային օջախ:

33-ю Международную олимпиаду по биологии планируется провести в Армении в 2022 году.
В связи с этим министр образования, науки, культуры и спорта РА Ваграм Думанян принял членов Организационного комитета Международной олимпиады по биологии для обсуждения подготовительных и текущих вопросов Олимпиады. На встрече также присутствовал заместитель министра Карен Трчунян.
Членами Организационного комитета Международной олимпиады по биологии являются представители разных стран, включая Армению, Чехию, Нидерланды, Венгрию, Бельгию, Россию и Украину.
Приветствуя гостей, министр Ваграм Думанян подчеркнул: “Это первая международная олимпиада, которая пройдет в Армении, и во всех отношениях она очень важна для нас. Я надеюсь, что это послужит хорошим началом для проведения дальнейших Олимпиад в Армении”.
В ходе встречи были обсуждены организационные и подготовительные вопросы по проведению Олимпиады. Члены оргкомитета сообщили, что текущих вопросов нет, все идет по плану, и они уверены, что Олимпиада пройдет на высоком уровне.
В конце встречи гости заявили, что в ходе своего визита они полюбили Армению как исторический и культурный центр․