ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն այսօր Երկրապահ կամավորական միությունում մասնակցել է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին նվիրված խաչքարի բացման արարողությանը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին նաև ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը, Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, ԱԺ պատգամավորներ և այլ պաշտոնական անձինք:
Հաջորդիվ Վահրամ Դումանյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելով հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհած հայորդիների հիշատակին, ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին, զրուցել և իր զորակցությունն է հայտնել մերօրյա հերոսների հարազատներին:

Министр образования, науки, культуры и спорта РА Ваграм Думанян принял участие в церемонии открытия Хачкара, посвященного памяти героев 44-дневной войны в Арцахе, которая состоялась в добровольческом Союзе «Еркрапа»
В мероприятии приняли участие также руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, секретарь Совета безопасности Армен Григорян, министр обороны Аршак Карапетян, министр по чрезвычайным ситуациям Андраник Пилоян, мэр Еревана Айк Марутян, депутаты НС и другие официальные лица.
Затем Ваграм Думанян посетил воинский пантеон «Ераблур», воздав дань уважения памяти павших за Родину сынов армянского народа, возложил цветы к их могилам, побеседовал и выразил поддержку родным героев наших дней.