ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը սեպտեմբերի 7-12-ն աշխատանքային այցով կլինի Ռուսաստանի Դաշնությունում:
ԿԳՄՍ նախարարը Կազանում կմասնակցի «Ռուսաստան – սպորտային պետություն» («Россия – спортивная держава») ֆորումին, դրա շրջանակում նախատեսված խորհրդակցություններին և քննարկումներին, ԱՊՀ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի հարցերով խորհրդի նիստին: Այցի շրջանակում նախատեսված են նաև առանձին հանդիպումներ ԱՊՀ երկրների սպորտի ոլորտի ղեկավարների, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնության պետական մարզական կառույցների պատասխանատուների հետ:
Հավելենք նաև, որ ԿԳՄՍ նախարարը կհետևի այս օրերին Կազանում ընթացող ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերին, որտեղ Հայաստանը ներկայացված է 55 մարզիկով:

7-12 сентября министр образования, науки, культуры и спорта РА Ваграм Думанян с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию.
Министр примет участие в форуме «Россия-Спортивная держава» в Казани, в запланированных совещаниях и обсуждениях, в заседании Совета по вопросам физической культуры и спорта СНГ.
В рамках визита запланированы отдельные встречи с руководителями сферы спорта стран СНГ, а также с ответственными государственными спортивными структурами Российской Федерации.
Добавим также, что министр будет следить за первыми играми стран СНГ, проходящими в эти дни в Казани, где Армения представлена 55 спортсменами.