Երկօրյա աշխատանքային այցով Հայաստանում էր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը։
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին հարգանքի տուրք մատուցելուց և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո Շառլ Միշելը հուլիսի 17-ին այցելել է Խոր Վիրապ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի պաշտոնակատար Վահրամ Դումանյանի ուղեկցությամբ կատարված այցի ընթացքում եվրոպացի բարձրաստիճան հյուրը ծանոթացել է հայկական մշակութային ժառանգությանը և Հայաստանում քրիստոնեության պատմությանը։
Հավելենք, որ Շառլ Միշելի շրջայցի պատվիրակության կազմում են եղել նաև ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը և ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը։

С двухдневным рабочим визитом в Армении находился председатель Европейского совета Шарль Мишель.
После почтения памяти жертв Геноцида армян в мемориальном комплексе Цицернакаберд и встречи с исполняющим обязанности премьер-министра РА Николом Пашиняном Шарль Мишель 17 июля посетил Хор Вирап.
В ходе визита в сопровождении и. о. министра НОКС РА Ваграма Думаняна высокопоставленный европейский гость ознакомился с армянским культурным наследием и историей христианства в Армении.
Добавим, что в составе сопровождающей Шарля Мишеля делегации были также посол ЕС в Армении Андреа Викторин и заместитель министра НОКС РА Артур Мартиросян.