Երկօրյա աշխատանքային այցով Հայաստանում էր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը։
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին հարգանքի տուրք մատուցելուց և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո Շառլ Միշելը հուլիսի 17-ին այցելել է Խոր Վիրապ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի պաշտոնակատար Վահրամ Դումանյանի ուղեկցությամբ կատարված այցի ընթացքում եվրոպացի բարձրաստիճան հյուրը ծանոթացել է հայկական մշակութային ժառանգությանը և Հայաստանում քրիստոնեության պատմությանը։
Հավելենք, որ Շառլ Միշելի շրջայցի պատվիրակության կազմում են եղել նաև ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը և ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը։

President of the European Council Charles Michel was in Armenia on a two-day working visit.
Charles Michel visited Khor Virap Monastery on July 17, after honoring the memory of the victims of the Armenian Genocide at the Tsitsernakaberd Memorial Complex and meeting with RA Acting Prime Minister Nikol Pashinyan.
During the visit, accompanied by RA ESCS Acting Minister Vahram Dumanyan, the high-level European guest got acquainted with the Armenian cultural heritage and the history of Christianity in Armenia.
It should be added that EU Ambassador to Armenia Andrea Victorin and ESCS Deputy Minister Arthur Martirosyan were among the Delegation headed by Charles Michel.