2021 թվականի հունիսի 14-ին շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Աշխարհահռչակ հայեր. Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակը» թեմային: 890 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծ կոմպոզիտոր, դիրիժոր և հայ սիմֆոնիկ երաժշտության հիմնադիր Ալեքսանդր Սպենդիարյանը (1871-1928 թթ.):
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը, ՀՀ ԲՏԱ նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը, Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի տնօրեն Մարինե Օթարյանը, ՀՀ ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Գեղաթերթիկի վրա պատկերված են Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը, Սպենդիարյանի արձանը, իր ստորագրությունը և «150-ԱՄՅԱԿ» գրառումը՝ հայերեն և անգլերեն: Գեղաթերթիկի ստորին հատվածում տեղադրված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի լոգոտիպը, քանի որ Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյա հոբելյանն ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Հռչակավոր մարդկանց և կարևոր իրադարձությունների 2020-2021 թթ. օրացույցում:

14 июня 2021 года в обращение выходит почтовый блок с одной маркой, посвященный теме «Всемирно известные армяне. 150-летие со дня рождения Александра Спендиаряна». На почтовой марке блока номиналом 890 драмов изображен великий армянский композитор, дирижер и основатель армянской симфонической музыки Александр Спендиарян (1871-1928 гг.).
Погашение марки осуществили заместитель министра НОКС РА Ара Хзмалян, заместитель министра ВТ РА Давид Саакян, генеральный исполнительный директор ЗАО «Айпост» Айк Карапетян, директор Дома-музея А. Спендиаряна Марине Отарян, председатель Армянской ассоциации филателистов РА Овик Мусаелян.
На блоке изображены: Национальный академический театр оперы и балета им. А. Спендиаряна, памятник Спендиаряну, его подпись и надпись «150-летие» на армянском и английском языках.
В нижней части блока установлен логотип ЮНЕСКО, так как 150-летний юбилей Александра Спендиаряна включен в календарь ЮНЕСКО, посвященный знаменитым людям и важным событиям 2020-2021 гг.