Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում նա ներկայացրել է 2020 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում կատարված աշխատանքների ամփոփումը: Լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկա են եղել նախարարի տեղակալները։
Նախարարն արձանագրել է, որ 2020 թ. ԿԳՄՍ նախարարության գերխնդիրը համավարակի պայմաններում ոլորտային ծրագրերի շարունակականության, կրթական, մշակութային և սպորտի ոլորտի գործընթացների կազմակերպման ապահովումն է եղել: Նշած ուղղություններով կատարված աշխատանքների վերաբերյալ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այս հղումով։
Մոտ մեկուկես ժամ տևած ասուլիսի ընթացքում նախարար Ա. Հարությունյանը պատասխանել է նաև ներկա շուրջ 20 լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների ավելի քան 30 հարցերին։

The press conference of the RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Arayik Harutyunyan was held today, during which he presented the summary of the performance for January-September, 2020, in the fields of education, science, culture and sports. The meeting with the journalists was attended by the deputy ministers.
The Minister stated that the main objective of the ESCS Ministry for 2020 has been to ensure the continuity of sectoral programs; educational, cultural and sports processes in terms of pandemic.
During the press conference that lasted for about an hour and a half, Minister A. Harutyunyan also answered more than 30 questions from the representatives of about 20 media.