Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում նա ներկայացրել է 2020 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում կատարված աշխատանքների ամփոփումը: Լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկա են եղել նախարարի տեղակալները։
Նախարարն արձանագրել է, որ 2020 թ. ԿԳՄՍ նախարարության գերխնդիրը համավարակի պայմաններում ոլորտային ծրագրերի շարունակականության, կրթական, մշակութային և սպորտի ոլորտի գործընթացների կազմակերպման ապահովումն է եղել: Նշած ուղղություններով կատարված աշխատանքների վերաբերյալ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այս հղումով։
Մոտ մեկուկես ժամ տևած ասուլիսի ընթացքում նախարար Ա. Հարությունյանը պատասխանել է նաև ներկա շուրջ 20 լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների ավելի քան 30 հարցերին։

Сегодня состоялась пресс-конференция министра образования, науки, культуры и спорта РА Араика Арутюняна, на которой он представил итоги работы за январь-сентябрь 2020 года в сфере образования, науки, культуры и спорта. На встрече с журналистами присутствовали заместители министра.
Министр заявил, что основной задачей министерства на 2020 год является обеспечение преемственности отраслевых программ; образовательных, культурных и спортивных процессов в условиях пандемии.
В ходе пресс-конференции, длившейся около полутора часов, министр А. Арутюнян также ответил на более чем 30 вопросов представителей около 20 СМИ.