Հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում սեպտեմբերի 15-ից կվերսկսվեն դասերը:
Պարետատան այսօրվա նիստի ժամանակ որոշվել է ուսումնական գործընթացը ոչ հեռավար և, սանիտարահիգիենիկ կանոնների խստորեն պահպանմամբ, կազմակերպել նաև նախնական և միջին մասնագիտական հաստատություններում, երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի դպրոցներում:
Բուհերի և մի շարք այլ ուսումնական հաստատությունների մասով որոշումները կկայացվեն առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում:
Պարետատունը, գործընկեր գերատեսչությունները և նախարարությունը բոլոր ուղղություններով համատեղ մշակել են մանրամասն ընթացակարգեր և ուղեցույցներ, որոնք կհրապարակվեն և կտարածվեն առաջիկա օրերին:
Մինչ այդ հորդորում ենք հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին՝ կառավարության, պարետատան, նախարարության և նախարարի էջերին:

На сегодняшнем заседании комендатуры было решено организовать недистанционный учебный процесс в начальных и средних специальных заведениях, музыкальных, художественных школах, со строгим соблюдением санитарно-гигиенических правил.
Решения по части ВУЗов и ряда других учебных заведений будут приниматься в течение ближайшей недели.
Комендатура, ведомства и министерство совместно разработали подробные процедуры и рекомендации по всем направлениям, которые будут опубликованы и распространены в ближайшие дни.
До этого призываем следить исключительно за официальными новостями-на страницах правительства, комендатуры, министерства и министра.