Հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում սեպտեմբերի 15-ից կվերսկսվեն դասերը:
Պարետատան այսօրվա նիստի ժամանակ որոշվել է ուսումնական գործընթացը ոչ հեռավար և, սանիտարահիգիենիկ կանոնների խստորեն պահպանմամբ, կազմակերպել նաև նախնական և միջին մասնագիտական հաստատություններում, երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի դպրոցներում:
Բուհերի և մի շարք այլ ուսումնական հաստատությունների մասով որոշումները կկայացվեն առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում:
Պարետատունը, գործընկեր գերատեսչությունները և նախարարությունը բոլոր ուղղություններով համատեղ մշակել են մանրամասն ընթացակարգեր և ուղեցույցներ, որոնք կհրապարակվեն և կտարածվեն առաջիկա օրերին:
Մինչ այդ հորդորում ենք հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին՝ կառավարության, պարետատան, նախարարության և նախարարի էջերին:

Classes in general educational institutions will resume from September 15.
During today’s session at the Commandant’s Office it was decided to resume classes also in primary and secondary vocational educational institutions, music, arts and fine arts schools, in strict compliance with the sanitary rules.
Decisions regarding the HEIs and a number of other educational institutions will be made within the next week.
The Commandant’s Office, the partner departments and the Ministry have jointly developed detailed procedures and guidelines in all directions, which will be published and disseminated these days.
Meanwhile, we urge everyone to only follow the official media - the pages of the Government, the Commandant’s Office, the Ministry or the Minister.