Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունը արտակարգ իրավիճակի իրավական սահմանափակումներից ելնելով և հակահամաճարակային միջոցառումներով պայմանավորված՝ երաժշտասեր հանրությանն է ներկայացնում արդեն 3-րդ առցանց նախագիծը: Այս անգամ այն նվիրված է անվանի կոմպոզիտոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վլադիլեն Բալյանի հոբելյանին:
Նախագիծն իրականացվում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ: Վլադիլեն Բալյանին նվիրված առցանց համերգը կրում է «Ռոմանսներ և երգեր» խորագիրը: Համերգին մասնակցում են ՀՀ վաստակավոր արտիստ Աննա Մայիլյանը, Էլեն Կիրակոսյանը, Նարինե Անանիկյանը, Արմինե Վարդանյանը, Մարգարիտ Սարգսյանը, Էմմանուել Հովհաննիսյանը, Արսեն Գևորգյանը, Ավետիք Մարգարյանը, Լևոն Ջավադյանը: Ներածական խոսքը` Նարինե Ավետիսյանի: Ներկայացվող ստեղծագործությունների ցանկում կլինեն նաև պրեմիերաներ: Առցանց համերգը կհեռարձակվի օգոստոսի 3-ին՝ ժամը 17:00-ին:

Союз композиторов Армении представляет свой третий онлайн-проект для любителей музыки. На этот раз он посвящен юбилею известного композитора, народного артиста Республики Армения Владилена Баляна.
Проект реализуется при поддержке министерства образования, науки, культуры и спорта РА. Онлайн-концерт, посвященный Владилену Баляну, называется «Романсы и песни». В концерте принимают участие заслуженная артистка Армении Анна Маилян, Элен Киракосян, Нарине Ананикян, Армине Варданян, Маргарит Саргсян, Эммануэль Ованнисян, Арсен Геворгян, Аветик Маргарян, Левон Джавадян. Со вступительной речью выступит Нарине Аветисян. Онлайн-концерт будет транслироваться 3 августа в 17:00.