ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիին և ԱԶԲ-ի ծրագրերի համակարգող Գոհար Մուսայելյանին։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի նորանշանակ տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է ԱԶԲ-ի աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը և հույս հայտնել, որ դրանք արդյունավետ շարունակություն կունենան։ Նա ասել է, որ հայկական կողմը հավատարիմ է սկսած ծրագրերն ավարտին հասցնելու հանձնառությանը՝ ընդգծելով դրանց արդյունավետության բարձրացման անհրաժեշտությունը։
Պ. Սպանտիգատին շնորհավորել է նախարարի տեղակալ Ա. Մարտիրոսյանին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ կծավալվի արդյունավետ փոխգործակցություն։ ԱԶԲ-ի ծրագրերի համակարգող Գոհար Մուսայելյանի խոսքերով, ԱԶԲ-ն պատրաստակամ է նաև աջակցել կրթական կառավարման ամբողջական համակարգի մշակման աշխատանքներին։ Նախարար Ա. Հարությունյանն ասել է, որ նախարարությունը հետաքրքրված է կրթական կառավարման արդյունավետ համակարգի ներդրմամբ, ինչը հնարավորություն կտա կրթական բարեփոխումներն առավել արագ ավարտին հասցնել:

RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Arayik Harutyunyan received today the head of the Armenian Office of Asian Development Bank Paolo Spantigati and ADB program coordinator Gohar Musayelyan. The meeting was also attended by the newly appointed RA MoESCS Deputy Minister Artur Martirosyan.
Welcoming the guests, Arayik Harutyunyan attached great importance to the projects supported by ADB and expressed hope that they will have a productive continuation. According to him, the Armenian side is committed to completing the programs, emphasizing the need to increase their effectiveness.
P. Spantigati congratulated A. Martirosyan on his appointment and expressed hope for effective cooperation. According to ADB program coordinator Gohar Musayelyan, ADB is also ready to support the development of an integrated education management system. Minister A. Harutyunyan stated that the Ministry is interested in the implementation of an effective education management system that will enable faster completion of education reforms.