2019 թվականի սեպտեմբերին Հայաստանի դպրոցներում գործել է 284 «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիա` շուրջ 340 խմբակներով, որոնցում ընդգրկված է ավելի քան 7500 աշակերտ:
Կառավարության որոշմամբ ծրագրի ընդլայնման նպատակով Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությանը տրամադրվել է լրացուցիչ 834 մլն ՀՀ դրամ, որի շրջանակում մինչև տարեվերջ լաբորատորիաների թիվը կկրկնապատկվի: Նորաբաց 284 լաբորատորիաներից 5-ը կբացվի Երևանում, մնացած 279-ը՝ Լոռու, Շիրակի և Տավուշի մարզերի դպրոցներում: Արդեն տարեվերջին, պետական և մասնավոր ներդրումներով ՀՀ դպրոցներում կունենանք մոտ 580 լաբորատորիա, այդ թվում՝ Լոռու, Շիրակի և Տավուշի գրեթե բոլոր դպրոցներն ապահովված կլինեն նոր լաբորատորիաներով: Արդյունքում 2019 թվականի վերջին ՀՀ դպրոցների մոտ 50 տոկոսն ապահովված կլինի «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներով:
Նշենք, որ ծրագրի պահպանման և զարգացման համար 2018 թվականին տրամադրվել է շուրջ 180 մլն ՀՀ դրամ, իսկ 2019 թվականին ավելի քան 1 մլրդ 186 մլն դրամ, այդ թվում` 352.2 մլն դրամը որպես խմբակավարների աշխատավարձ, մնացածը` լաբորատրիաների ձեռքբերման և ներդրման համար:

В сентябре 2019 года в школах Армении действовало 284 инженерных лабораторий «Армат», в которых насчитывалось порядка 340 групп, в которых было более 7500 обучающихся.
По решению правительства Союзу ведущих технологий было выделено дополнительно 834 млн драмов, чтобы к концу года удвоить количество лабораторий. Пять из 284 недавно открытых лабораторий откроются в Ереване, остальные 279 - в школах марзов Лори, Ширака и Тавуша.
Уже в конце года в школах Армении на государственные и частные инвестиции будет открыто 580 лабораторий, в том числе почти все школы Лори, Ширака и Тавуша будут обеспечены новыми лабораториями. В результате, к концу 2019 года, около 50% школ Армении будут обеспечены инженерными лабораториями «Армат».
Следует отметить, что в 2018 году на поддержку и развитие программы было выделено около 180 миллионов драмов, а в 2019 году – более 1 миллиарда 186 миллионов драмов, в том числе 352,2 миллиона драмов в качестве зарплаты руководителям команд, остальное - на приобретение и инвестирование лабораторий.