Սեպտեմբերի 10-22-ն անցկացվել է «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի մարզային փուլը:
Հանրապետության մարզերում և Երևանում, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետությունում տեղի ունեցած մրցույթում պայքարն ընթացել է 4 տարիքային խմբերով.
1. 1-ին տարիքային խումբ՝ 2011 թ. մինչև 2013թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ,
2. 2-րդ տարիքային խումբ՝ 2008 թ. մինչև 2010թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ,
3. 3-րդ տարիքային խումբ՝ 2005 թ. մինչև 2007թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ,
4. 4-րդ տարիքային խումբ՝ 2003 թ. մինչև 2004թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ:
Մարզային փուլի հաղթողները և մրցանակակիր ընտանիքները ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության կողմից պարգևատրվել են դրամական մրցանակներով (1-ին տեղ՝ 150. 000 դրամ, 2-րդ տեղ՝ 130.000 դրամ, 3-րդ տեղ՝ 100.000 դրամ) և համապատասխան կարգի հավաստագրերով:
Յուրաքանչյուր տարիքային խմբում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրած ընտանիքները հոկտեմբերի 6-9-ը Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում կմասնակցեն «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի եզրափակիչ փուլին:

С 10 по 22 сентября с.г. прошел региональный тур конкурса «Лучшая спортивная семья.
Конкурс проводился в Ереване, в регионах Республики Армения, а также в Республике Арцах. Конкурс прошел в четырех возрастных группах:
1-ая возрастная группа – семьи, имеющие ребенка, родившегося в 2011 - 2013гг.
2-ая возрастная группа – семьи, имеющие ребенка, родившегося в 2008 - 2010гг.
3-я возрастная группа – семьи, имеющие ребенка, родившегося в 2005 - 2007гг.
4-ая возрастная группа – семьи, имеющие ребенка, родившегося с 2003 - 2004гг.
Победители и призеры регионального тура получили денежные призы от Министерства образования, науки, культуры и спорта РА (1-е место-150.000 драм, 2-е место-130.000 драм, 3-е место-100.000 драм) и соответствующие местам сертификаты.
Семьи, занявшие первое место в каждой из возрастных групп, примут участие в финальном этапе конкурса «Лучшая спортивная семья» с 6 по 9 октября с.г. в главном спортивном комплексе Цахкадзора.