Բրիտանիայի Օքսֆորդ քաղաքում անցկացվել է «Ստեղծարար միտք» բարձրագույն կրթության ձեռներեցության ծրագրի առաջին տարվա ամփոփիչ համաժողովը: Համաժողովի ընթացքում հայտնի են դարձել Բրիտանական խորհրդի կազմակերպած «Մեծ գաղափարների մարտահրավեր» (Creative Spark Big Idea Challenge) մրցույթի եզրափակիչ փուլի մրցանակակիրները, որոնք ներկայացնում էին Ղազախստանը, Ուզբեկստանը, Ղրղստանը, Հայաստանը, Վրաստանը, Ադրբեջանը և Ուկրաինան: Մրցույթին մասնակցած միջազգային 9-ը թիմերից «Սոցիալական ազդեցություն» անվանակարգում մրցանակակիր է ճանաչվել Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի «ԳրինԴոմ» (GreenDom) թիմը: Իր ստարտափ գաղափարը իրագործելու համար թիմը կստանա 3000 ֆունտ ստերլինգ գումարի դրամաշնորհ, ինչպես նաև մենթորություն Լոնդոնի Մետրոպոլիտեն համալսարանի կողմից:
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Բրիտանական Խորհրդի միջև կքնվել էր համագործակցության հուշագիր, որի շրջանակում ՀՀ 6 բուհեր հնարավորություն ստացան ստեղծարար ոլորտի ու ձեռնարկատիրական կրթության զարգացմանն ուղղված ծրագրեր իրականացնել: Արդյունքում՝ Բրիտանական խորհրդի կազմակերպած «Մեծ գաղափարների մարտահրավեր» մրցույթին Հայաստանից ներկայացվել էր 43 ստարտափ նախագիծ, որոնցից ազգային հաղթող էր ճանաչվել ԵՊԼՀ «ԳրինԴոմ» թիմը:

Заключительная конференция по итогам 1-го года Программы предпринимательства «Креативное мышление» прошла в Оксфорде, Великобритания.
Победители финального этапа конкурса Creative Spark Big Idea Challenge, организованного Британским Советом, были представлены Казахстаном, Узбекистаном, Кыргызстаном, Арменией, Грузией, Азербайджаном и Украиной. Девять международных команд были награждены призом в номинации «Социальное воздействие». Команда GreenDom Государственного университета лингвистических и социальных наук имени В.Я. Брюсова.
Чтобы реализовать идею стартапа, команда получит грант в размере 3000 фунтов стерлингов, а также наставничество от Лондонского университета Метрополитен.
Напомним, что 4 сентября 2018 года между Министерством образования, науки, культуры и спорта РА и Британским Советом был подписан меморандум о сотрудничестве, в рамках которого шести университетам Армении была предоставлена ​​возможность реализовать программы, направленные на развитие творческого и предпринимательского образования. В результате 43 стартап-проекта из Армении были представлены на конкурсе Great Ideas Challenge, организованном Британским Советом, победителем которого стал YSLU GreenDom.