«Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության մշակույթի նախարարության միջև 2017-2020 թթ. մշակութային համագործակցության մասին» ծրագրի շրջանակում 2019 թվականի սեպտեմբերի 7-8-ը մեր երկրում կանցկացվեն Չինաստանի մշակույթի օրեր:
Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում այս շաբաթ և կիրակի, ժամը 19:00-ին տեղի կունենան Պեկինի օպերայի համերգները: Համերգային ծրագրում ընդգրկված են «Երկնային լեդին ծաղիկներ է սփռում», «Ճամփաբաժնին», «Աշնանային գետ», «Կայսեր հրաժեշտը սիրեցյալ կնոջը» ստեղծագործությունները:
Պաշտոնական բացման խոսքով հանդես կգա Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը:
«Հայաստանում Չինաստանի մշակույթի օրեր» ծրագրի շրջանակում նախատեսված է Չինաստանի պատվիրակության այցը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահ և Հայաստանի պատմության թանգարան:

В рамках Программы «О культурном сотрудничестве между Министерством культуры Республики Армения и Министерством культуры Китайской народной Республики 2017-2020 гг.» 7-8 сентября 2019 года в нашей стране пройдут Дни культуры КНР.
В Армянском академическом театре оперы и балета им. А. Спендиарова в эту субботу и воскресенье в 19:00 состоятся концерты Пекинской оперы.
В концертную программу включены следующие произведения: «Небесная леди сеет цветы», «На придорожье», «Осенняя река», «Прощание императора с любимой женщиной».
Во время открытия Дни культуры КНР с официальным приветствием выступит Чрезвычайный и полномочный Посол Китайской Народной Республики Тиан Эрлун.
В рамках программы «Дни культуры Китая в Армении» запланирован визит китайской делегации в Национальную галерею Армении и Музей истории Армении.