ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանն այսօր Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում մասնակցել է «Հաշմանդամություն ունեցող լավագույն մարզիկ» մրցույթի փակման արարողությանը:
Օգոստոսի 27-30-ը անցկացված մրցույթին մասնակցել են ՀՀ մարզերի և Երևանի լսողական, տեսողական, հենաշարժողական և մտավոր խնդիրներ ունեցող մարզիկներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Մարզիկները մրցել են շախմատ, սեղանի թենիս, դարթս, բազկամարտ, շաշկի, եռամարտ և բասկետբոլ մարզաձևերում:
Առանձին մարզաձևերից 1-3-րդ տեղերը գրաված մարզիկները ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության կողմից ստացել են հավաստագրեր, մեդալներ և դրամական մրցանակներ.
• 1-ին տեղ՝ 140.000 դրամ
• 2-րդ տեղ՝ 130.000 դրամ
• 3-րդ տեղ՝ 120.000 դրամ
Բատկետբոլի մրցույթում 1-3-րդ տեղերը գրաված թիմերը ստացել են վկայագրեր, հավաստագրեր, դրամական մրցանակներ.
• 1-ին տեղ (8 մարդ x 120.000) - 960.000 դրամ
• 2-րդ տեղ (8 մարդ x 110.000) - 880.000 դրամ
• 3-րդ տեղ (8 մարդ x 90.000) -720.000 դրամ
Թիմային հաշվարկում 1-3-րդ հորիզոնականները զբաղեցրել են Լոռու մարզը, Երևանը և Գեղարքունիքի մարզը, որոնք նախարարության կողմից պարգևատրվել են վկայագրերով և գավաթներով:

Заместитель министра ОНКС Геворг Лорецян сегодня принял участие в церемонии закрытия конкурса «Лучший спортсмен с инвалидностью» в главном спортижном комплексе Цахкадзора.
В состязании, проводимом с 27 по 30 августа с.г., участвовали представители общественных организаций, спортсмены со слуховыми, зрительными, умственными и опорно-двигательными проблемами. Спортсмены соревновались в шахматах, настольном теннисе, дартс, армрестлинге, шашках, троеборье и баскетболе.
Спортсмены, занявшие с 1- 3 места по отдельным видам спорта, получили сертификаты, медали и денежные вознаграждения Министерства ОНКС РА:
1-ое место – 140.000 драм
2-ое место – 130.000 драм
3-е место – 120.000 драм
Командам, занявшим с 1- 3 места по баскетболу, вручили грамоты, сертификаты, денежные призы:
1-ое место (8 чел. х 120.000) – 960.000 драм
2-ое место (8 чел. х 110.000) – 880.000 драм
3-е место (8 чел. х 90.000) – 720.000 драм
В общекомандном зачете 1- 3 места заняли Лорийский марз, Ереван и Гегаркуникский марз, которых вознаградили кубками и сертификатами со стороны министерства.