ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի հրամանով օտարերկրյա և սփյուռքահայ դիմորդների ընդունելության ժամկետները երկարաձգվել են: ՀՀ բարձրագույն, նախնական արհեստագործական և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններ ընդունվելու համար սահմանվել են փաստաթղթեր ներկայացնելու և ընդունելության հետևյալ ժամկետները`
ա) անվճար առկա ուսուցմամբ բակալավրի կրթական ծրագրով սփյուռքահայ դիմորդների ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի օգոստոսի 23-ը ներառյալ,
բ) վճարովի առկա ուսուցմամբ բակալավրի ու անընդհատ և ինտեգրացված կրթական ծրագրերով ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի սեպտեմբերի 20-ը ներառյալ,
գ) վճարովի առկա ուսուցմամբ մագիստրոսի կրթական ծրագրով ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի հոկտեմբերի 7-ը ներառյալ,
դ) վճարովի հեռակա ուսուցմամբ բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի հոկտեմբերի 11-ը ներառյալ,
ե) վճարովի հետբուհական՝ ասպիրանտի կրթական ծրագրով ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի դեկտեմբերի 10-ը ներառյալ,
զ) վճարովի առկա ուսուցմամբ նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի օգոստոսի 20-ը ներառյալ:
է) վճարովի հեռակա ուսուցմամբ միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի նոյեմբերի 20-ը ներառյալ,
ը) վճարովի առկա ուսուցմամբ նախապատրաստական բաժանմունքում ընդունելության համար՝ մինչև 2019 թվականի նոյեմբերի 20-ը ներառյալ:
Հարցերի դեպքում զանգահարել հետևհալ հեռախոսահամարներով` +374 10 58-13-91 (սփյուռքահայերի համար), +374 10 56-23-64, (օտարերկրյա քաղաքացիների համար):

По приказу Министра образования, науки, культуры и спорта РА сроки приема абитуриентов из-за рубежа и армянской диаспоры продлены.
Для поступления в высшие, начальные ремесленные и средние профессиональные учебные заведения РА установлены следующие сроки поступления и приема документов:
а) абитуриентов из армянской диаспоры на бесплатное очное обучение по образовательной программе бакалавриата –
до 23-го августа 2019 года (включительно);
б) на платное очное обучение по программе бакалавриата и непрерывным интегрированным программам – до 20-го сентября 2019 года (включительно);
в) на платное очное обучение по магистерской образовательной программе – до 7-го октября 2019 года (включительно);
г) на платное заочное обучение по образовательным программам бакалавриата и магистратуры – до 11-го октября 2019 года (включительно);
д) по платной поствузовской аспирантской образовательной программе – до 10-го декабря 2019 года (включительно);
е) на платное очное обучение в начальных профессиональных (ремесленных) и средних профессиональных учебных заведениях – до 20-го августа 2019 года (включительно);
ж) на платное заочное обучение в средних профессиональных учебных заведениях – до 20-го ноября 2019 года (включительно);
з) на платное очное обучение на подготовительном отделении – до 20-го ноября 2019 года (включительно).
С вопросами можно обратиться по следующим тел. номерам: +374 10 58-13-91 (для соотечественников диаспоры); +374 10 56-23-64 (для иностранных граждан).