Հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ը Բուլղարիայի Բլագոևգրադ քաղաքում տեղի է ունեցել 26-րդ մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադան (International Mathematics Competition), որին մասնակցել են աշխարհի 77 համալսարանի թիմեր (360 մասնակից): Մրցույթին Հայաստանը ներկայացրել է Երևանի պետական համալսարանի թիմը, որի վեց մասնակիցներից երեքը՝ Ալբերտ Գևորգյանը, Արսեն Համբարձումյանը և Գրիգոր Քերոբյանը, արժանացել են ոսկե, իսկ Վահագն Ալթունյանը, Սևակ Աբրահամյանը և Արման Բայրամյանը՝ արծաթե մեդալների: Օլիմպիադան անցկացվել է և՛ անհատական, և՛ թիմային հաշվարկներով: Ալբերտ Գևորգյանն անհատական հաշվարկում կիսել է 19-21-րդ տեղերը: Թիմային առաջնությունում Երևանի պետական համալսարանի թիմը գրավել է 13-րդ տեղը:
Ուսանողական միջազգային օլիմպիադայի ԵՊՀ-ի թիմը ղեկավարել է ԵՊՀ և ՀԱՀ դասախոս Կարեն Քեռյանը, ով թիմի ղեկավարներից արդյունավետությամբ 3-րդն էր: ԵՊՀ թիմը մարզել են Վազգեն Միքայելյանը և Կարեն Քեռյանը:

С 28 июля по 3 августа с.г. в городе Благоевграде Республики Болгария имела место 26-ая Международная математическая олимпиада (International Mathematics Competition), в которой приняли участие команды из 77 университетов мира (360 участников). Армению представляла команда Ереванского государственного университета из шести участников, из коих трое – Альберт Геворгян, Арсен Амбарцумян и Григор Керобян завоевали золотые медали, а Ваагн Алтунян, Севак Абрамян и Арман Байрамян – серебряные.
Олимпиада проходила как в индивидуальных, так и в командных зачётах. Альберт Геворгян в индивидуальном зачете поделил 19-21 места. В командном зачёте сборная Ереванского государственного университета заняла 13-ое место.
Команду Международной студенческой олимпиады ЕГУ возглавлял преподаватель ЕГУ и АУА Карен Керян, который по эффективности был третьим лидером команды. Команду ЕГУ тренировали Вазген Микаелян и Карен Керян.