Հեծանվային ֆեդերացիան, Մասիսի զարգացման հիմնադրամի, Մասիսի երիտասարդական կենտրոնի ու Մասիսի ընտանեկան մարզահամալիրի հետ համատեղ՝ AFFA բարեգործական հիմնադրամի աջակցությամբ կազմակերպել է Tour de Masis 3 ավանդական հեծանվաշքերթը:
Մեկնարկը տրվել է առավոտյան ժամը 09:00-ին, Հանրապետության հրապարակից: Հեծանվաշքերթին մասնակցել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանը, ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոթը, փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը, Ազգային Ժողովի ն և Երևանի ավագանու ներկայացուցիչներ:
Հեծանվաշքերթի մասնակիցները Մասիսի ֆրանկոֆոնիայի պուրակում մասնակցել են GT հեծանվի խաղարկությանը, ապա՝ Վարդավառի տոնին:

Федерация велосипедного спорта РА при поддержке благотворительного фонда AFFA совместно с Масисским фондом развития, Масисским молодежным центром и Масисским семейным спорт-комплексом организовала 3-й традиционный велопарад «Tour de Masis».
Велопарад стартовал утром в 09:00 с площади Республики. В велопараде участвовали Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Геворк Лорецян, Чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Жонатан Лакот, вице-премьер Тигран Авинян, Министр здравоохранения РА Арсен Торосян, Марзпет Араратского марза Гарик Саргсян, представители Национального Собрания РА и Ереванского совета старейшин. Участники велопарада в аллее Франкофонии Масиса приняли участие в розыгрыше GT велосипеда, а затем и в празднике Вардавар.