2019 թվականի հուլիսի 19-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային պատկերասրահի մասնաճյուղ՝ հայ-իտալական «Պատմամշակութային ժառանգության ամրակայման, պահպանության և կառավարման տարածաշրջանային կենտրոնի» /ROCHEMP/ տնօրենի, համակարգողի և քարտուղար/թարգմանչի թափուր հաստիքների մրցույթը:
Մրցույթի վերջնական փուլին մասնակցել է 7 թեկնածու: Կենտրոնի գիտական հանձնաժողովի կողմից անցկացված հարցազրույցի գնահատման արդյունքում հաղթող են ճանաչվել Անի Ավագյանը՝ տնօրեն, Աննա Ակտարյանը՝ համակարգող, Գոհար Հովակիմյանը՝ քարտուղար/թարգմանիչ:
Գիտական հանձնաժողովը շնորհավորում է ընտրված մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնում բոլոր դիմորդներին՝ «ROCHEMP» կենտրոնի գործունեության հանդեպ ցուցաբերած հետաքրքրության համար:

On July 19, 2019 the final selection of candidates for vacant positions at the Armenian-Italian ROCHEMP Centre-Regional Office for Cultural Heritage Enhancement, Management and Protection-Director, Coordinator and Secretary-translator, was held.
Seven candidates took part in the final interviews by the Scientific Committee of the Center, as part of which the following candidates were announced as winners:
Ani Avagyan: Director of the ROCHEMP Center
Anna Aktaryan: Coordinator of the ROCHEMP Center
Gohar Hovakimyan: Secretary-translator of the ROCHEMP Center
The Scientific Committee congratulates to the selected candidates and thanks to all the applicants for their interest in the ROCHEMP Centre.